PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Fanoušci prvoligových klubů odmítají uzavření extraligy

25. ledna 2012 napsal Zaky 1 komentář

Fankluby předních klubů první hokejové ligy vyjadřují společný nesouhlas se snahou Asociace profesionálních klubů vedoucí k uzavření extraligy ledního hokeje. Odmítají podřízení českého hokeje osobním zájmům úzké skupinky vybraných manažerů a majitelů klubů. Odmítají snížení atraktivity obou českých profesionálních hokejových soutěží. Vyzývají Český svaz ledního hokeje, aby pokusům o uzavření extraligy bránil všemi dostupnými prostředky.

Asociace profesionálních klubů oznámila záměr pracovat na uzavření extraligy ledního hokeje. Fankluby předních klubů první hokejové ligy - Fanklub chomutovského hokeje „Pirátské srdce“, Fan Club HC Olomouc o.s., Fan Club Dukla Jihlava a Fanclub HCHK 2007 - tento záměr jednoznačně odmítají. Podle názoru fanoušků povede ke ztrátě zájmu diváků i samotných klubů o extraligu, povede ke ztrátě její úrovně, atraktivity a rovněž k postupnému zániku první ligy, coby druhé profesionální soutěže v České republice.
FOTO: ČTK (Na snímku Ladislav Blažek, bývalý brankář HC Olomouc, v současnosti prezident APK a obchodní ředitel pražské Slavie.)
Fankluby předních klubů první hokejové ligy jsou přesvědčeny, že uzavření extraligy nepřinese kýžené zlepšení ekonomické situace extraligových klubů. Podle očekávání fanoušků se v případě uzavření ELH u klubů, kterým se nedaří naplnit rozpočet, objeví snahy snížit náklady na provoz i za cenu snižování platů hráčů. To může vést k masovému odchodu hráčů za hranice, včetně mladých hokejových nadějí, které se postupně přestane klubům vyplácet vychovávat, na což doplatí také reprezentace České republiky.


Prohlášení:

Jako sportovní fanoušci odmítáme přeměnu extraligy ledního hokeje na soutěž, kde se hrstka nejbohatších klubů utká o titul a zbytek nebude muset bez hrozby sestupu vyvíjet téměř žádnou aktivitu. Odmítáme přeměnu první ligy na soutěž, jejíž vítězství nebude mít žádnou cenu. Odmítáme snižování divácké atraktivity obou soutěží. Odmítáme podřízení celého českého hokeje osobním zájmům některých představitelů Asociace profesionálních klubů. Sportovní neúspěch považujeme za stejně samozřejmý jako úspěch. Finanční nestabilitu některých klubů a v jejím důsledku možný sestup z extraligy ledního hokeje považujeme za přirozený tržní proces, kterému je nepřípustné klást umělé překážky. Jsme přesvědčeni, že extraligu ledního hokeje by měly hrát ty kluby, které na ni mají jak výkonnostně, tak finančně a zároveň disponují důstojným zázemím pro sportovce i fanoušky.

Vyzýváme proto Asociaci profesionálních klubů, aby se zdržela jednání směřujícího k poškození českého hokeje a naopak se snažila vyřešit dlouhodobé problémy s nízkou prostupností extraligy a první ligy (například rozšířením baráže) a s nevyhovujícími finančními podmínkami řady extraligových klubů neschopných nejen hrát v extralize důstojnou roli, ale rovněž zajistit dostatečný komfort pro fanoušky na dlouhodobě nevyhovujících stadionech. Vyzýváme také Český svaz ledního hokeje, aby využil všechny dostupné prostředky, včetně neuzavření nové smlouvy s APK, pro zabránění uzavření extraligy a snížení vlivu Asociace profesionálních klubů v hokejovém prostředí.


FOTO: Facebook

Foto: ČTK (Na snímku Ladislav Blažek, bývalý brankář HC Olomouc, v současnosti prezident APK a obchodní ředitel pražské Slavie.), Facebook

gijos
12 let
K čemu vede uzavřená soutěž ukazuje KHL. Lev Poprad bez možnosti na play off rozpouští kádr, v Čechově si najaly největší tupce a zraňují hráče, kteří něco znamenají... Díky za to že jste to sepsali a zveřejnili!
gijos