MORA, DO TOHO!

PřihlásitNový účet

Postup do 1. ligy

Není tomu tak dávno, co se v Olomouci hrála pouze druhá hokejová liga. Po prodání extraligové licence v roce 1997 a později i prvoligové v roce 1999 zmizel z Olomouce hokej na dlouhé dva roky pryč.

V roce 2001 byla odkoupena licence na 2.ligu. V první sezóně 2001/2002 vybojovali Kohouti play-off, ve kterém již ve čtvrtfinále vypadli z budoucím vítězem ligy Orlovou. V dalším ročníku se Hanákům dařilo mnohem lépe a základní část vyhráli s pohodlným desetibodovým náskokem před Orlovou.

12. HC Uničov 39

Ve čtvrtfinále narazila Mora na nejslabší tým vstupující do vyřazovacích bojů a to Šternberk. První zápas začínala na vlastním stadioně. Po vyrovnané bitvě, ve které se našli hned 4 dvoubrankový střelci, se radovali domácí z výhry 6:5. O dva dny později se série přesunula do Šternberka. Zde si Kohouti zajistili postup do semifinále. Druhé utkání skončilo také nulou pro olomouckého gólmana Hrachovinu – 0:4

Olomouc (1) – Šternberk (8) 2:0 ( 6:5, 4:0 )

Orlová (2) – Kroměříž (7) 0:2 ( 2:3pr., 0:2 )

Kometa Brno (3) – Blansko (6) 2:0 ( 2:1, 3:0 )

Sareza Ostrava (4) – Nový Jičín (5) 0:2 ( 2:3, 1:3 )

V semifinále přijel na Hanou tým Kroměříže, který se umístil na 7.místě po základní části a dokázal vyřadit druhou Orlovou. I když po druhé třetině prvního utkání prohrávala Mora 2:3, dokázala utkání zavést do prodloužení. V něm vystřelil vítězství Josef Liška – 5:4pr. Do druhého utkání vstoupili lépe hosté. Po první periodě vedli už 2:4. Dvoubrankové manko však domácí stačili stáhnout a utkání šlo opět do prodloužení. V něm diváci branku neviděli a tak se šlo na nájezdy. Za Kohouty se prosadil Svoboda. Domácí Gergela a Boháč však odmítli prohru – 7:6sn. Série se tedy vracela zpět do Olomouce. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaného utkání 1:0 pro domácí. V poslední třetině však přišlo tzv. „olomoucké tóčo“ a výsledkem 5:0 mohla Mora slavit postup do finále.

Olomouc (1) – Kroměříž (7) 2:1 ( 5:4pr., 6:7sn., 5:0 )

Kometa Brno (3) – Nový Jičín (5) 2:0 ( 5:0, 5:2 )

Ve finále na Hanáky čekala Kometa Brno, třetí tým základní části. První utkání přilákalo do ochozů olomouckého zimáku 3500 hokeje chtivých diváků. Fantastický výkon v zápase předvedl Radek Tihlář, který nedal soupeřům šanci a získal ve vele důležitém utkání nulu. V základní hrací době branka nepadla, i když obě mužstva měla plno gólových příležitostí. Velké drama rozhodl v 63.minutě Jakub Grof. V druhém utkání hraném ve Vyškově ( „azyl“ Komety Brno ) rozhodla druhá třetina. Mora během 4 minut rozvlnila síť soupeře celkem 3x. Postupně se trefili Liška, Dopita a Svoboda a zajistili tak pro Olomouc baráž o první ligu – 2:3

Olomouc (1) – Kometa Brno (3) 2:0 ( 1:0pr., 3:2 )

V té se Olomouc setkala s týmy Hvězdy Brno, Mostu, Benátek n/J a Berounu. Mora, vedená olympijských vítězem Jiřím Dopitou, dokázala na své půdě vyhrát všechna 4 utkání ( Benátky n/J – 5:1, Hvězda Brno – 6:3, Most – 4:2, Beroun – 4:1 ). O druhém postupujícím do první ligy nebylo do posledního kola znát. Kohouti ztráceli dva body na druhé Benátky n/J, ty hrály na půdě již jistého postupujícího Berouna. Olomouc zajížděla do Brna. Do utkání vstoupili lépe Hanáci. Už ve 40.sekundě našel Dopita rozjetého Lišku a ten poslal svůj tým do vedení. Ve 46. minutě měla Mora už tří gólový náskok a utkání vypadalo rozhodnuto. Avšak v 55. a 59. minutě se vrátili domácí do utkání. Při konečné power-play ale branku již nedali a jelikož Beroun doma Benátky n/J zdolal 5:1, bylo jasno - HC Olomouc postupuje do první ligy !!!!!!!!