PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Věřím, že zvítězí zdravý rozum, říká spoluorganizátor petice

28. června 2011 napsal Duklak Žádný komentář

V půlce června odevzdali fanoušci HC Olomouc primátorovi města petici za stav zimního stadionu na Hynaisově ulici. Olomouci chybí druhá ledová plocha, která by umožnila život všem, kteří stávající zimák využívají. A že oddílů je hodně. Prvoligovým "A" týmem počínaje, přes krasobruslení a tři extraligová mládežnická družstva až po sledge hokejisty. Zástupci fanoušků HCO si přejí odpověď, jedním z organizátorů petice je také fanoušek pod přezdívkou "Duklák", se kterým se podařilo udělat krátký rozhovor.

FOTO - fan-zone.cz


14. června odevzdal fanklub primátorovi města Olomouce petici za zimní stadion. Můžete přiblížit, v čem spočívá její obsah a kolik se k ní připojilo spoluobčanů, přece jen divácká základna ledního hokeje v Olomouci není největší…?

Prvně musím říci, že petice je akcí fanoušků, nikoliv fanklubu. V petici žádáme zastupitele města, aby v co nejbližší době rozhodli o osudu zimního stadionu. Chceme, aby se zrekonstruoval současný stadion na Hynaisově ulici, anebo se postavil stadion nový v jiné lokalitě. Dále v petici poukazujeme na fakt, že jedna ledová plocha Olomouci nestačí, a to především kvůli mládeži a veřejnému bruslení. Stejný názor na problematiku zimního stadionu s námi sdílí několik tisíc občanů, z nichž se jich mnoho podepsalo i pod naši petici. Konečné číslo občanů, kteří nás platně podpořili, je 3 412. O divácké základně ledního hokeje v Olomouci bych nechtěl polemizovat. Není to tak dávno, co chodilo na zápas Mory přes 3 tisíce lidí (v dobách extraligy, 2. ligy či zápasů play-off 1. ligy). Ovšem pravdou je, že se nám podařilo oslovit široké spektrum občanů, kterým vadí stav zimního stadionu.


"Olomoucký hokej vždy vychovával hokejisty, kteří se dokázali na vrcholové úrovni prosadit!"

Olomouc disponuje třemi mládežnickými, extraligovými mužstvy (J, SD, MD) a v nejvyšších soutěžích si nevede špatně. Ovšem je možné, že se v dohledné době založí akademie ČSLH, což by mělo pro olomouckou mládež špatný scénář. Je obsahem petice i nějaký bod právě o tomto tématu?

Ano, konkrétně v závěru petice, i když i v hlavní části petice upozorňujeme, že jedna ledová plocha je pro Olomouc zoufale málo. Olomoucký hokej vždy vychovával hokejisty, kteří se dokázali na vrcholové úrovni prosadit, někteří následně dokonce reprezentovali naši zemi při mezistátních střetnutích. Byla by škoda, kdyby tomu tak kvůli druhé ledové ploše nebylo. Jen stěží by jedna ledová plocha dokázala pokrýt potřeby hokejistů, krasobruslařů, sledge hokejistů, veřejného bruslení a jiných společensko-kulturních aktivit.

Jak výstavba nového stadionu, nebo rekonstrukce stávajícího "zimáku" by alespoň částečně vytrhly nejen mládežníkům HCO trn z paty. Jaké dáváte šance na to, aby se dlouho diskutované téma konečně zrealizovalo?

Věřím, že zvítězí zdravý rozum. Ovšem nebude to běh na krátkou trať, nýbrž nás čeká ještě dlouhá cesta. Pan primátor Martin Novotný nám při říjnovém setkání prozradil, že problém zimního stadionu je pro ODS jeden z nejdůležitějších bodů jejich volebního programu. Bohužel jsme se doposud žádného zásadního rozhodnutí nedočkali, proto jsme sepsali petici. Nyní čekáme na odpověď primátora, po které podnikneme další kroky. Pokud se však mám vrátit k otázce, tak šance je vždy, ale vše záleží na politicích, jak budou plnit své volební programy a držet svá slova. My voliči si to budeme rozhodně pamatovat!

FOTO - fan-zone.cz

Zdroj: www.hokejreport.wbs.cz

Foto: fan-zone.cz

Autor: Lukáš Majer

Zatím žádný komentář. Buď první!