PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Petice odevzdána, primátorovi běží lhůta na odpověď

17. června 2011 napsal Zaky 4 komentáře

Vážení občané,

v úterý 14. června byla konečně předána petice za rekonstrukci či vybudování zimního stadionu v Olomouci, a to přímo do rukou primátora města pana Martina Novotného. Primátor města Olomouce je povinen nám do 30 dnů odpovědět.
FOTO - fan-zone.cz

Podpisovou akci podpořilo platně svým podpisem 3 412 občanů. Akce začala 18. února na prvním domácím zápase play-off olomoucké Mory, skončila pak 30. dubna na koncertě skupiny Kabát. Petici bylo možné podepsat na stálých místech ve městě, konkrétně v hospodě Na Hřišti ve Slavoníně, v HokejShopu na zimním stadionu či v obchodě U. N. R. A. v Samotiškách. Mnoho podpisů jsme především obdrželi na kulturních akcích, z nichž nejvíce vyčnívají zápasy olomoucké Mory proti Havlíčkovu Brodu ve čtvrtfinále play-off 1. hokejové ligy a již zmiňovaný koncert skupiny Kabát.

Děkujeme všem občanům, kteří nás podpořili, moc si toho vážíme. Nezbývá nám než věřit, že se problematika zimního stadionu pozitivně vyřeší v co nejbližší době. Zatím se musíme spokojit s drobnými opravami, ať už se jedná o rekonstrukci strojovny či kabinu A-týmu Mory.
FOTO - fan-zone.cz

Závěr petice:


Vážená Rado města Olomouce,

předkládáme Vám tímto petici s podpisy občanů, kterou se snažíme upozornit na neutěšený stav našeho zimního stadionu v Olomouci. Chceme od zastupitelů města Olomouce jasné rozhodnutí, zda se bude rekonstruovat stadion na Hynaisově ulici, anebo se postaví nová multifunkční hala na jiném místě. Toto rozhodnutí by se již nemělo více odkládat, ba naopak by se vše mělo vyřešit v nejbližších týdnech. Netřeba také zmiňovat, že jedna ledová plocha pro tak velké město nestačí, jak se mimo jiné také uvádí v textu petice. V dohledné době (některé již v letošním roce) se totiž budou zakládat hokejové akademie, což by v současné chvíli mělo pro olomouckou mládež nedozírné následky v tom, že by mládežnický hokej na vrcholné úrovni zanikl.

Petici za rekonstrukci či vybudování nového zimního stadionu v Olomouci podepsalo 3412 občanů. Akce se uskutečnila spontánně, všichni občané rádi připojili svůj podpis pod text petice. Podpisová akce oficiálně začala 18. února, skončila pak 30. dubna. Podpisy byly sbírány hlavně na třech zápasech olomoucké Mory, která v únoru hrála proti Havlíčkovu Brodu čtvrtfinále hokejového play-off 1. ligy. Petici však nepodepisovali pouze fanoušci ledního hokeje, nýbrž široké spektrum občanů Olomouce a jeho okolí (dokonce i z ciziny), kteří nejsou spokojeni se současným stavem zimního stadionu. Některým politikům, podnikatelům či sportovcům také nebyla tato problematika lhostejná, a proto podpořili petici rovněž. Podařilo se nám oslovit širokou škálu kulturní obce, a to především na koncertě rockové skupiny Kabát, která vystoupila v hanácké metropoli 29. dubna právě na zimním stadionu. Zimní stadion na tomto koncertě opět celé republice ukázal, že není důstojným stánkem pro krajské město, jako je Olomouc. Další občané měli možnost podepsat petici před zápasem fotbalové Sigmy Olomouc, protože i zde probíhala petiční akce u příležitosti domácího zápasu Sigmy s Teplicemi.

Věříme, že naše argumenty pečlivě zvážíte a najdete takové řešení, které bude ke spokojenosti nás všech.

S pozdravem

Bc. Petr Všetička
Měník 31
Bílá Lhota 78 326

Příloha: text petice, podpisové archy (124 listů)


FOTO - fan-zone.cz


Celý text petice:

»Sliby, chyby aneb petice za rekonstrukci či vybudování zimního stadionu«


Foto: fan-zone.cz

MoraJura
13 let
rad jsem to pro Moravku udelal tech cca 200 podpisu co jsem sehnal me stalo nejaky cas ale pro Moru vsechno pikantni na tom je ze vetsina byla z Prerova...jedine MORA
MoraJura
tomas
13 let
Sakra nenapsal jsem Erik...:-)) vodník
tomas
tomas
13 let
Také jsem podepsal, ale naší radě už nevěřím, protože zdroje na halu nejsou a jak se říká slibem nezarmoutíš. Bohužel je v čele HC Dopita a ne někdo jako býval Kuba, který by byl podle mne schopný se nějak domluvit na spolupráci s PMS. Dopita ale bohužel svou inteligenci dokazuje tím, jak Erik ovládl vedení klubu a je tím špuntem, kvůli kterému se nehneme místa. Větší tlak od klubu na město by totiž také k něčemu byl, ale se snaží město podvádět, tak s ním nikdo moc jednat nebude. (Viz letošní dotace)...*:((*
tomas
Agent WC40
13 let
Akce Petice za lepší zimní stadion byla symbolicky zakončena jejím předáním. Chtěl bych proto poděkovat všem co mi pomohli celou tuto věc zorganizovat a aktivně se účatnili podpisových akcí. Velký dík patří zejména Duklákovi staršímu, Duklákovi mladšímu a Milhausovi, kteří této věci věnovali asi nejvíce svého času. Ve výčtu, těch kteří se na této akci podíleli, určitě nesmí chybět moje mamka, Houz, Ultranate a jeho Lucka, paní Fufíková, Raja, Tom Kelnar, MoraJura, Zoravak, Majk (to je ten prcek na vozíčku, kterého při zápasech Mory můžete vidět u mantinelu) a další. Omlouvám se pokud sem na někoho zapomněl. Klidně se tu připište :-) . V neposlední řadě děkuji všem spoluobčanům, kteří se rozhodli naši petici podpořit svým podpisem. Hned jak obdržíme vyjádření pana primátora, budete si jej moct přečíst na těchto stánkách.
Agent WC40