PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Hokejový svátek hostí poprvé Slovenská republika

22. dubna 2011 napsal Zaky 2 komentáře

75. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji se bude konat na Slovensku, a to ve městech Bratislava a Košice. Turnaj začne v pátek 29. dubna od 16:15 boji ve skupinách (konkrétně A, B), skončí v neděli 15. května finálovým utkáním o mistra světa v ledním hokeji. V historii samostatného Slovenska bude toto hostitelství prvotní. V rámci bývalého Československa se však již odehrály v Bratislavě některé zápasy šampionátů v roce 1959 a 1992.

Mínusem hokejového MS na Slovensku bude příliš malá kapacita haly v Bratislavě. Stadion Ondreje Nepely pojme pouze 9 246 diváků, přičemž zájem o utkání v Bratislavě byl obrovský. Dnes už lístky na zápasy v Bratislavě dávno neseženete. Podle odhadů by Bratislavě slušela hala, která by měla alespoň 15 000 míst. Na Zimní stadion Ondreje Nepely se dostane zhruba jen 7 700 fanoušků, zbylá místa musí pořadatelé vyhradit pro Mezinárodní hokejovou federaci, média, sponzory nebo reprezentace zúčastněných zemí.

FOTO - Aktuálně.cz

Zajímavostí bratislavského stadionu je jeho název, který byl již několikrát změněn. Zimní stadion Ondreje Nepely, též známý pod názvem Orange Aréna, před rekonstrukcí používaný název Samsung Aréna, dříve T-Com Aréna a ST Aréna. Poslední proměna tohoto stánku proběhla od dubna 2009 do dubna 2011, přičemž cena rekonstrukce se vyšplhala na 96 milionů eur, vlastníkem stadionu je město Bratislava. Stadión Orange Aréna v Bratislavě je zkolaudovaný, tudíž nic nebrání tomu, aby hokejoví fanoušci mohli vidět nejlepší světové hráče bojovat za národní barvy.

Oficiálním maskotem Mistrovství světa v ledním hokeji 2011 se stal šedobílý vlk, který se jmenuje „Goooly“. Vlk je zvíře, které je typicky slovenské, spojuje se se slovenskými lesy a přírodou.

Oficiální hymnu, Life is a game, nazpívala zpěvačka Kristína Peláková. Organizátoři MS se ocitli pod palbou kritiky, když byla na internetu zveřejněna píseň "Hej, Slovensko", dle organizátorů se však jednalo pouze o vtip. Jestli se jim povedla oficiální hymna s anglickým textem, nechť posoudí samotní fanoušci. Zhlédnout videoklip můžete zde.


Rozlosování zápasů v "české" skupině:

30. dubna: Finsko – Dánsko (16:15)
30. dubna: Česká republika – Lotyšsko (20:15)
2. května: Česká republika – Dánsko (16:15)
2. května: Lotyšsko – Finsko (20:15)
4. května: Dánsko – Lotyšsko (16:15)
4. května: Finsko – Česká republika (20:15)


FOTO - fan-zone.cz

V Košicích se odehrají zápasy ve skupinách C, D. Dále mohou fanoušci na východě Slovenska navštívit také zápasy o udržení a boje o čtvrtfinále. Steel Arena bude mít v době MS kapacitu 7 628 míst.

Nejlepší týmy získají 220 gramové medaile zdobené pravým zlatem a stříbrem. Jejich výtvarné řešení vychází z kruhového tvaru a jejich dominantním prvkem jsou části hokejek, které jsou vytvarovány do písmena S - symbolizující Slovensko.

FOTO - ČTK

Společně s hráči domácího slovenského týmu budou členové české výpravy prvními hosty nového čtyřhvězdičkového hotelu, který vyrostl v bezprostřední blízkosti hokejové arény v Bratislavě. Čeští hokejisté se ubytují v osmém patře, Slováci v sedmém.

Držme společně palce české hokejové reprezentaci!

Foto: Aktuálně.cz, ČTK, fan-zone.cz

Duklak
13 let
Díky moc za pochvalu a přání, Zakymu vyřídím. Report ze zájezdu do Blavy jsem právě dopsal, tudíž Ti přeji pěkné čtení :-).
Duklak
Petra
13 let
Ahoj, tento článek se ti fakt povedl. Je v něm maximální množství informací o Mistrovství, které mě hodně zaujaly, i když se toho "aktivně" nezúčastním jako ty a mnoho dalších fanoušků. Každopádně jsem si početla a těším se na další článek, který bude určitě obsahovat celý váš výjezd do Bratislavy a zážitky s ním spojené. A taky ti přeji, aby ti to psalo, tak dobře, jako do teď ;-)
Petra