PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Petici podepsalo již přes dva tisíce lidí, zapojte se i vy!

26. března 2011 napsal Duklak 10 komentářů

Vážení občané,

petici za rekonstrukci či vybudování nového zimního stadionu v Olomouci podepsalo již 2 200 občanů. Těžko soudit, zda tento orientační počet je adekvátní tak závažnému problému, jako je zimní stadion. Myslíme si, že bychom měli tento počet společně navýšit. Možností se nám nabízí hned několik.

Chystáme se na utkání olomoucké Sigmy, která se střetne 17. dubna (možná změna termínu kvůli TV) se severočeskými Teplicemi. Budeme se pohybovat v nejbližším okolí Androva areálu.

Hlavním vrcholem petiční akce však bude koncert rockové skupiny Kabát, která vystoupí na olomouckém zimním stadionu 29. dubna. Od této akce si právem hodně slibujeme, vždyť hodlá tuto událost navštívit několik tisíc lidí. Zajisté i oni budou nespokojeni se stavem olomouckého zimáku. Budeme stát u všech vchodů do zimního stadionu, aby měla většina návštěvníků možnost nás svým podpisem podpořit.
Chtěli bychom se také vyjádřit prostřednictvím těchto stránek ke článku, který vyšel tento týden v MF DNES. Zde nás pan náměstek JUDr. Martin Major obviňuje z toho, že tlačíme město Olomouc k tomu, aby odkoupilo za vysokou cenu pozemky poblíž zimního stadionu. Navíc jsme nazýváni sportovci, kteří se pod tuto petici podepsali. Na vysvětlenou chceme říci, že ani jedno z těchto tvrzení není založeno na pravdě. Buď si pan náměstek petici nepřečetl, anebo záměrně mystifikuje občany města Olomouce. My v této petici jasně říkáme, že nám jde o rychlé řešení problému zimního stadionu, tzn. oprava stávající haly, nebo postavení haly nové v jiné lokalitě. Netřeba zmiňovat, že jediná ledová plocha v celém městě je nedostačující. Nikdy jsme ovšem nechtěli, aby město odkoupilo pozemky od společnosti PMS Reality a.s. za nevýhodných podmínek, ba naopak tvrdíme, že tento odkup by měl být výhodný pro město Olomouc, čímž by zbyly peníze na opravu stávající haly. Pokud k této dohodě nedojde, nechť se staví na jiném místě. I toto řešení bylo v programu některých politických stran a i tyto věty padaly z úst pana primátora!

Co se týče výroku o sportovcích, tak nad tím se můžeme jen pousmát. Pod petici se podepsali nejen sportovci a fanoušci, ale také nesportovci, lidé z kulturního i společenského dění. Hlavně však nemůžeme zapomínat na to, že tito lidé jsou občany, kteří budou v příštích letech volit.


Výzva

Kdo nám chce z vás pomoci, nechť nás kontaktuje e-mailem na redakce@fan-zone.cz. Pokud chcete nechat podepsat své přátele, kolegy z práce či spolužáky, tak nám též napište na stejnou e-mailovou adresu. Ihned vám zašleme podpisový arch a domluvíme se na podrobnostech.


Petici můžete podepsat na těchto místech:

  • v baru Skleněnka na zimním stadionu (pondělí - pátek: 10:00 - 16:00, a během zápasů mládeže);
  • v HokejShopu na zimním stadionu (pondělí - pátek: 10:00 - 18:00, sobota: 9:00 - 12:00);
  • v hospodě Na Hřišti ve Slavoníně (pondělí - neděle: 15:00 - 23:00);
  • v obchodě U. N. R. A. v Samotiškách (pondělí – pátek: 7:00 – 17:00, sobota: 7:00 – 11:00, neděle: 8:00 – 11:00);
  • v pivnici Sladol ve Slavoníně (pondělí – neděle: 18:00 – 22:00).


Čtěte také:

»Za jeden týden podepsalo petici již přes tisíc občanů«

Čtěte celý text petice:

»Sliby, chyby aneb petice za rekonstrukci či vybudování zimního stadionu«


Foto: Deník/Jiří Kopáč, Agent WC40

tomas
13 let
Houzi, já se nehádám, ale promiň, říct jak se primátor a spol snaží mi přijde trošku zcestmé. Těch osm let předtím na radnici prospal? Máš ale pravdu, že opravit zimák a případně Dolní náměstí je pro znovuzvolení lepší než třída kolem Prioru, kterou už odložili. Ono co si budeme namlouvat, už teď jde o další volby, takže priority se třeba i změní... Ono horší je to, že některé věci zbytečně odložili, i když možnost nějakého posunu tu byla i v minulém období. A vymlouvat se na socdem je alibismus, protože ono v radě vždy záleží na většině a tu už třetí období má odska.:-)
tomas
Houz
13 let
Nevím, od koho tomas má informace. Já mám jiné. Zimák je i díky tlaku petice a toho, že byl na billboardech, jasnou prioritou Rady města. Není jejich vina, že to nechce majitel prodat, a konečně se řeší jiné varianty. Co víc si za čtvrt roku přát? Začíná se s novejma lidma na radnici, tak si myslím, že je to celkem slušnej posun proti předchozím obdobím. Můj zdroj (pan primátor osobně) tvrdí, že do měsíce má být rozhodnuto, která varianta (ZS či jiná lokalita) se má realizovat. Záleží hodně na vlastnících pozemků. A to jsou lidé, na něž by se mělo nadávat a tlačit peticí či jinak. Zkusme vymyslet nějakou akci, radši než se tu hádat
Houz
Agent WC40
13 let
Potom je tedy od panu z ODS pekne sprosty, ze si pred volbama dali zimak na plakaty a jako jednu z volebnich priorit, kdyz po volbach je to jinak. :-[
Agent WC40
tomas
13 let
Náměstí, Flora, protipovodňová opatření, některé ulice, které jsou na druhou stranu opravdu v havarijním stavu, bohužel pro sport tam nikdo moc nakloněný není. Možná to souvisí i s tím, že nikdo ze současného vedení nebyl nějak moc sportovně založený. Jinak o možnosti malé haly, která tady byla jsem už někde psal. Teď si pozemky skupujé původní majitelé(grants), kteří jsou ale stejně napojení na ředitele pivovarů, takže jsem zvědavý, co se z toho ještě vyvine.
tomas
Agent WC40
13 let
A co je prioritou sportovniho oddeleni? Pokud to teda neni tajny. Celkem by me to zajimalo.
Agent WC40
tomas
13 let
Já to mám zase od lidí z radnice, kteří jsou na oddělení sportu. Navíc od nich vím, že hala není priorita, Peníze chtějí dávat jinam.
tomas
Agent WC40
13 let
Dle E.F. neuchladi led v nasi zastarale arene ani 3 mobilni chladici zarizeni. Ptal sem se nato na schuzi s primatorem pred volbama. Oba se shodli, ze tato varianta neni mozna. Nevim o techto technologiich nic dopodrobna, ale takto to bylo prezentovano.
Agent WC40
tomas
13 let
Pro zajímavost, nová technologie by vlezla do současného skladu hospody. A tuto informaci mám ověřenou.
tomas
Agent WC40
13 let
Tak to si myslím, že se pleteš. Strojovna, která vyrábí led pro halu není na pozemcích města. To znamená, že město buďto tyto pozemky koupí a pak není problém aby postavilo tréninkovou halu nebo bude stavět jinde. Do stadionu bez strojovny nikdo velké peníze investovat nebude.
Agent WC40
peta
13 let
Podle mě to dopadne tak že vyhraje levná varianta to znamená- výměna plechů,výměna sedaček,oprava střechy,kostka a hromada barvy.Potřebné druhé kluziště nebude.
peta