PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Série pokračuje

25. ledna 2008 napsal moravak7 Žádný komentář

MORA dokázala zvítězit i v pátém utkání v řadě. Odnesli to šumperští Draci, kteří na svém ledé podlehli kohoutům z Olomouce 4:7. Na zápase nechyběla ani skupinka věrných fans vyznávajicí červenou a bílou barvu. V sektoru pro hosty se jich sešlo nakonec asi 50.

Jelikož nikdo z nás na tomto utkání nebyl a tudíž není kdo by napsal reportáž, byl článek převzat z hokej.cz

38. kolo první hokejové ligy začalo opatrným oťukáváním z obou stran, přesto postupem času získávala více ze hry hostující Mora. Ta svoji převahu také dokázala brzy využít. Ve 13. minutě otevřel skóre po nepřehledné situaci olomoucký kapitán Richard Brančík – 0:1. Za chvíli se skóre změnilo znovu. Otřepané nedáš – dostaneš, se znovu potvrdilo. Po šanci Kováře, který prověřil Žigárdyho, se hosté rychle zmocnili kotouče, Ministr poslal ze svého obranného pásma na výlet Martina Bouze, který nedal Lvovi šanci – 0:2. Třetinu hrůzy pro Šumperk dokonal Václav Meidl, který znovu dokázal usměrnit kotouč do branky domácích. Obrana Šumperka nestačila zareagovat - 0:3.

V úvodu druhé části měl obrovskou šanci na snížení Meluzín, ten však svůj sólový únik nedokázal přesně zakončit. Stejnou situaci pak musel řešit i Radek Tihlář, který od druhé třetiny zastoupil v brance Jakuba Lva. I „Banán“ byl proti Zbořilovi, který unikl domácím obráncům, úspěšný. A tak se o chvíli později poprvé radovali domácí. Střelu Martina Stejskala dokázal ve 32. minutě Žigárdy pouze vyrazit a na Martina Ambruze pak již čekala pouze prázdná brána – 1:3. Chvíli se zdálo, že by Šumperk mohl chytit druhý dech a začít dotahovat ztrátu, jenže opak byl pravdou. Přesně dvě minuty po snížení domácích se novu radovali Kohouti. Znovu se prosadil Martin Bouz a znovu se na této brance podílel Milan Ministr – 1:4. A aby toho nebylo málo, tak přesně po uplynutí 34 minut zajistit hostům čtyřgólové vedení Petr Janečka, který využil fatálního námazu od navrátilce Jiřího Osiny – 1:5. Osina se snažil vysunout Meluzína, ten však jeho úmysl nepochopil a pro Janečka nebyl problém nabídnutý kotouč vzít a prostřelit Tihláře. V čase 36:40 Robin Kovář dorazil střelu Klejny a do kabin se tak znovu s třígólovým náskokem Olomouce – 2:5.

Kdo si před třetí třetinou myslel, že se Draci pokusí rychle snížit, byl na omylu. Po necelých čtyřech minutách měl Richard Bordowski moře času k tomu, aby bekhendem bez problémů prostřelil Tihláře – 2:6. Přesto se však diváci dočkali dramatického závěru. V čase 51:32 doklepl Meluzínovu střelu do brány Dušan Bařica – 3:6. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny navíc Daniel Rákos krásně obehrál obránce, přihrál křižně před branku Robinu Kovářovi, který snížil na rozdíl dvou branek - 4:6. Tato branka si zaslouží ocenění pro nejlepší akci zápasu. Draci pak svého soupeře zamkli v jeho obranném pásmu, vytvořil si řadu šancí, žádná však neskončila za zády Žigárdyho. Navíc podruhé v utkání neuspěl v souboji z očí do očí Meluzín a tak poslední slovo si vzali hosté. Minutu před koncem upravil na konečných 4:7 Milan Ministr, který vyhanl všechny pavouky ze šumperské brány.

Autor : Petr Matěj

Zdroj : hokej.cz

Zatím žádný komentář. Buď první!