PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

MORA deklasovala Sarezu

20. ledna 2008 napsal moravak7 1 komentář

K zápasu 37.kola zajížděla olomoucká MORA na led momentálního největšího soupeře, se kterým se v poslední době přetahuje o druhé místo ve Východní skupině. Na toto utkání vyjela do Ostravy i početná skupinka fans Olomouce, kterých se v sektoru sešlo cca 60-70.

Začátek jako z říše snů – tak by mohli nazvat olomoučtí svůj vstup do utkání. Ve druhé minutě otevřel skóre Vyrůbalík, jenž vybruslil před bránu a nedal Čechovi šanci – 0:1. Další gólová radost na olomoucké straně přišla o minutu později. Milan Ministr využil posunutí Bordowského a zvýšil na 0:2. Tím ale šok pro domácí neskončil. V 8. minutě dorazil svou vlastní střelu Martin Vyrůbalík a připsal si druhý bod v zápase – 0:3. Domácí si vzali oddechový čas, ale ten jim moc nepomohl. V 9. minutě se opřel do kotouče Ministr a počtvrté rozjásal olomoucké fandy, kteří byli v tuto chvíli v extázi – 0:4. Do konce třetiny už gól nepadl.

Velmi zajímavá situace se odehrála o první přestávce. V ostravské hale vždy zhasínají světla o pauze a to se stalo pro Hanácké fanoušky osudným. Ze vchodu na tribunu se vynořilo asi 15 zamaskovaných mladíků, kteří strhli vlajky a ukradli některým šály. Pořadatelská služba byla v nedohlednu. Avšak někteří olomoučtí si to nenechali líbit a bránili se sami. Mladíci se ale nechtěli rvát a odešli. Olomoučtí se ještě vydávají za nimi a zjišťují, že jde o chuligány z polských Katowic mezi kterými nechybějí i známí hools Baníku Ostrava. Po tomto incidentu voláme policii.

Když začala druhá třetina, jen málokdo z olomouckých fans měl chuť fandit. Nakonec se ale opět začalo povzbuzovat, i když ne vše bylo slušné. V dalším průběhu zápasu je MORA lepší, ale své šance a dokonce i přesilovku 5 na 3 nevyužívá. Avšak po návratu hráčů na led při hře 5 na 5 zvyšuje olomoucký náskok na rozdíl pěti branek Peťa Žajgla – 0:5. Následně si hru proti třem mohli vyzkoušet i Ostravané, jenže jejich snahy zneškodnil výborně chytající Štefan Žigárdy. Na ledě dominovalo opět jediné mužstvo a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Vpřed vyrazilo duo Ondraček – Janečka a po vzájemné výměně se ke střele dostal druhý jmenovaný a do poloodkryté klece pohodlně zakončil – 0:6. Ihned však přišla odpověď Ostravy. David Gajda zůstal osamocený a Žigárdymu z mezikruží nedal šanci – 1:6. Druhou třetinu vyhrála MORA 1:2.

O druhé přestávce se už naštěstí nezhasínalo a olomoucký sektor hlídala ochranka.

Na začátku posledního dějství předvedl olomoucký kotel choreo. Nápis „Only MORA“ doplněn červenobílými papíry kolem. Ve třetí třetině se utkání spíše už jen dohrávalo, ale šance nechyběli. Oba gólmani si zachytali. Bordowski ztroskotal v jasné šanci na Čechovi, olomoucký gólman nabídl dlouhým, špatně načasovaným výjezdem, odkrytou branku Bokrošovi, který ale jasnou a jednoduchou šancí pohrdl. Sedmou a poslední branku v utkání vsítil Ríša Bordowski – 1:7. Konec utkání si užíval kotel hostů. Se závěrečnou sirénou roztáhli ještě jeden transparent a to „Hoši děkujem“. Následuje poděkování mezi hráči a fanoušky a nakonec si fans ještě plácli se svými hokejovými hrdiny.

Tím ale pro olomoucké den zdaleka nekončí. Pořadatelská služba nás odvádí zvláštním východem ven ze stadionu, kde nás bude čekat náš autobus. Ovšem na druhé straně silnice čekala skupinka 15-20 asi Baníkovců. Autobus přijel a my pod dohledem policie usedáme na svá místa. Cesta probíhá za neustálého fandění. Fans si užívají první vyhraný autobusový výjezd. Do Olomouce dorážíme kolem půl 10. Věřme že se povede autobusový výjezd 23.1. do Šumperka.

!!!! HOŠI DĚKUJEM !!!!

Videa:

BANIK
16 let
vy šašci, byli tam katowiččtí ultras, kteri posledni dobou chodi casto na sarezu, katowičaci akorat stali v rohu a semtam zarvali, nebyla to skupina hools, ti kteri vam vzali tuším 3 vlajky a nejake šaliky, byli čiste z ostravy
BANIK