PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Vítězná vlna Kohoutů pokračuje !!!

17. ledna 2008 napsal oja! 1 komentář

Před zápasem olomouckých Kohoutů s jihlavskou Duklou věřil jistě každý fanoušek v litý boj do posledních minut a s nervózním závěrem. Internet i noviny byly takových scénářů plné, tyto prognózy se ale zdaleka nenaplnili.

Kdo na zimní stadion přišel jen o chvilku pozdě, mohl být ochuzen o první gól zápasu. Ve svém třetím zápase za Moru vstřelil svůj třetí gól bombarďák Jiří Ondráček a ukázal, že bude více než rovnoměrnou posilou za Ráďu Meidla. Jihlava se snažila rychle odpovědět, ale obrana kohoutů plnila svou roli velice dobře. Nehokejový okamžik vidělo 1200 diváků v 10. minutě, kdy si při olomoucké přesilovce jihlavský Míka vyšlápl u mantinelu na Ministra a ten se jen těžko zvedal z ledu. Rozhodčí Jeřábek nejprve potrestal Míku dvouminutovým trestem, po shlédnutí Ministrova stavu však ocenil hostujícího hráče trestem na 5 min. + do konce utkání. Domácí hráči ztrestali Duklu dokonale. Již po několika vteřinách se puk letěl po ose Bartoň - Ondráček - Bouz a posledně jmenovaný nedal bombou k tyči brankářovi Řehořovi šanci. Na ručník byli hosté zralí o minutu později, kdy Kohouti již v klasické přesilovce přidali třetí gól. Šťastným střelcem od modré byl Martin Vyrůbalík. První třetinu dohrála Jihlava v tlaku, Žigárdy však svůj tým podržel.

Moru jakoby ukolébalo rychlé vedení, neboť na chvíli přestala hrát, což mohla Jihlava několikrát potrestat, ale díky nemohoucnosti hostujících střelců a výbornému Žigárdymu v bráně, branku nevstřelila. Od 35. minuty začal úřadovat sudí Jeřábek. Poslal domácí hráče do tří a takovou příležitost už Dukla využila, když se v 37. minutě trefil Suk. Odpověď přišla vzápětí. Po dvaceti vteřinách po rozehrání zavezl puk za Řehořovu branku Ondráček, který elegantní přihrávkou našel před bránou volného Ríšu Brančíka, který propálil Řehoře a upaloval podělit se o radost s diváky. Jihlavu tento gól evidentně zaskočil a do konce druhé třetiny se již ná žadnou odpověd, kromě Kopeckého střely, nezmohli.

Poslední třetinu začala lépe Dukla, ale hlavně díky Žigimu se skóre neměnilo. Ve 44. minutě ujel do brejku Zbořil, řítil se sám na brankáře, v poslední vteřině byl ale podražen, za což rozhodčí správně nařídil trestné střílení. Na tyto situace je expertem Milan Ministr, jeho střelu však Řehoř chytil. Následovala hluchá část zápasu, šancí minimum, nepřesné přihrávky a zakázané uvolnění. Poslední šanci pro Jihlavu ještě nějak zkorigovat skóre dostala dvě minuty před koncem, kdy měla možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Ta ale zůstala nevyužita, naopak nepopulárního búra jim mohl na cestu nadělit Ministr, ale trefil pouze tyč. Absolutní závěr se dohrával v poklidu, puk na olomouckých hokejkách a za potlesku spokojených diváků. Olomouc tedy zaslouženě zvítězila 4:1.

Další zápas hrají Kohouti v sobotu v Ostravě, kam jede podle posledních informací plný bus fanoušků,tak snad vytvoří hráčům domácí atmosféru a naši hoši je za to obdarují dobrým hokejem a třemi body,které hrají důležitou roli v boji o druhé místo a přímý postup do play-off.

Kubajz
16 let
Mohl to být krásný zápas, škoda že jsem nebyl :-(
Kubajz