PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Kohouti z Ronda odváží plný počet bodů

10. ledna 2008 napsal oja! Žádný komentář

Šlágrem kola východní skupiny jistě můžeme nazvat zápas mezi prvním a druhým: brněnskou Kometou a olomouckou Morou. Oba týmy své předešlé zápasy prohráli a tak každý chtěl získat co největší počet bodů. Zápas měl zvláštní náboj, jelikož se potkali sousedi jak v tabulce, tak oblastně a hráči se navzájem velmi dobře znají.

Kometa začala v úvodu hrát svoji hru, dostat soupeře pod tlak a co nejrychleji vstřelit branku. Hned na začátku zápasu hrála i přesilovku, ale obrana Mory dnes fungovala velice dobře. Vzápětí se karta obrátila a Olomouc hrála dokonce i ve dvojnásobné početní výhodě, ale jak už je v poslední době zvykem, gól z toho nepadl a žádnou vyloženou šanci si naši borci taky nevypracovali. Po první třetině se o hokeji moc bavit nedalo, ale Mora měla šanci hned v úvodu druhé třetiny započnout přesilovku 5 na 3.

V úvodu druhé třetiny diktovali tempo hry hosté. Zamkli domácí hráče v jejich obranné třetině a ranami od modré odstřelovali brněnského brankáře Jarinu.Přesně v čase 23:00 vypálil na bránu Tomáš Zbořil, Jarina jeho střelu jen vyrazil před sebe a Tomáš tak doklepával do prázdné brány - 0:1. Vzápětí mělo Brno početní výhodu, ale olomoučtí ujeli v brejku 3 na 2 a po sérii přihrávek zvýšil na 0:2 bombou pod víko nováček v olomouckém dresu Jiří Ondráček - posila ze Zlína. Že může být pro domácí ještě hůř, se ukázalo zanedlouho. Sudí Lacina vyloučil za sebou 3 hráče Komety a na Moru tak čekala tříminutová přesilovka 5:3. Obě mužstva ale byla donucena si odpočinout, protože na ledovou plochu začaly létat odpadky a plastové lahve. Po nástupu na led, hrála Mora přesilovku úplně jinak než v sobotu. Hráči se pohybovali, přesně přihrávali a rány od modré vždy jen tak - tak neskončily v síti.
V čase 33:34 zvýšil pohodlně na 0:3 Ríša Brančík a s domácími to vypadalo hodně zle. Přesto šli do kabin s trošku lepší náladou, když v poslední minutě druhé třetiny snížil na 1:3 Michal Černý.

Ve třetí třetině padlo celkem 5 branek. Střelecké manévry započal ve 41. minutě svou druhou brankou v zápase Ríša Brančík - 1:4. O čtyři minuty později se po faulu na Mikela konalo trestné střílení proti Olomouci. Na to se rozjel Petr Lipina a přestože vůbec nevystřelil, skončil puk v Žigárdyho kleci - 2:4. Uplynulo 58 vteřin a tváří v tvář Jarinovi se nemýlil Tomáš Zbořil a svým druhým přesným zásahem zvýšil opět na rozdíl tří branek - 2:5. Málo vídaná věc se udála ve 49. minutě. Mora při přesilovce 5 na 3 uzamkla Kometu v jejím obraném pásmu a odstřelovala Jarinu jednou ranou za druhou. Špatnou přihrávku na modré, ale vystihl Jan Mikel, rozjel se do samostatného úniku a prostřelil Žigárdyho - 3:5. Fanoušci Komety hnali své borce dopředu, na stadionu panovala výborná atmosféra a návštěva 4334 diváků ( z toho asi 35 z Olomouce ), byla návštěvou kola. Poslední naděje domácích utnul v 54. minutě Ríša Brančík, který tak zkompletoval hattrick - 3:6. Závěr zápasu se už jen dohrával, Mora měla puk pod kontrolou a nepustila Kometu do žádné šance. Po zápase si olomoučtí hráči i diváci užili děkovačku a mohli vychutnávat nádherný hokejový večer, který dal pomalu zapomenout na nepovedený zápas s Prostějovem a hráči tak dali najevo, že na to mají.

Fotky ze zápasu ZDE

Zatím žádný komentář. Buď první!