PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Mora porazila Ostravu a ujala se vedení v sérii

1. března 2008 napsal oja! Žádný komentář

Mnozí olomoučtí fandové byli velmi zvědaví, jak si kohouti povedou po téměř dvoutýdenní přestávce v mistrovském zápase. Ostrý test si odbyli v neděli 24.2 v domácím utkání 1. kola čtvrtfinále play off proti Sareze Ostrava.

Na stadion si cestu našlo úctyhodných 3200 diváků, kteří vytvořili parádní atmosféru. Jako první se jim odměnil kapitán Ríša Brančík, který už po 48 vteřinách proměnil svoje sólo přes půl hřiště a poslal svůj tým do vedení - 1:0. A bylo ještě veseleji když v 5. minutě bombou z mezikruží zvýšil už na 2:0 Ondřej Kříž. Na 3:0 zvyšil v 17. minutě Petr Žajgla. Velkou euforii na chvíli zkrotil ostravský Klimek, když pouhé dvě vteřiny před první sirénou snížil na 3:1.

Ve 22. minutě zvýšil na 4:1 svou typickou ránou od modré Kříž. Otěže zápasu na chvíli převzala Ostrava, ale díky skvělému Žigárdymu, který se vytáhl především při sólu Ovšáka. Na konci druhé třetiny zase zátápěla Mora při sérii vyloučení hráčů Sarezy.

Ve třetí třetině Ostrava sympaticky nezabalila hru a snažila co nejrychleji utkání zkorigovat. Ve 48. minutě však na 5:1 krásnou ranou z úhlu zvýšil Zbožil a definitivně o utkání rozhodla rána Michala Nedbálka - 6:1. Poslední slovo, ale měli přece jenom hosté, konkrétně Urban, který překonal Žigárdyho i na čáře zaskakujícího Bartoňe - 6:2. Závěr zápasu si už ale domácí pohlídali a zavelkého potlesku zaplněných tribun skvěle vykročili do vyřazovacích bojů.

HC Olomouc - HC Sareza Ostrava 6:2 ( 3:1 1:0 2:1 )

sestava HCO: Žigárdy-Kříž, Nedbálek, Vyrůbalík, Bartoň, Štach, Chmelíř, Paška - Bouz, Ministr, Davídek, Smejkal, Brančík, Žajgla, Bordowski, Čuřík, Zbořil, Janečka, Luňák, Ondrušek, Ondráček

Zatím žádný komentář. Buď první!