PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Druhé utkání rozhodla třetí třetina

1. března 2008 napsal moravak7 Žádný komentář

Dlouho napínali hokejisté Olomouce své příznivce. Po čtyřiceti minutách řádné hrací doby dokonce prohrávali. Nevídanou kanonádou ve třetím dějství však získali důležitý druhý zářez ve čtvrtfinálové sérii hrané na čtyři vítězné duely.

Do utkání vstoupila aktivněji Sareza, přesto se první branky dočkala Mora. Ve dvojnásobné početní výhodně uklidil Ministrovu ránu od modré do kasy Martin Bouz. Za stavu 1:0 pro domácí se odcházelo do kabin.

I ve druhé dvacetiminutovce to byla Ostrava, kdo udával hře tempo. Na začátku se sice Mora do svého soupeře zakousla, nápor Hanáků však skončil současně s vyrovnávacím gólem Sarezy. V přesilovce se mezikruží prosadil Ovšák. O chvíli později dokonce hosté vedli. Červenka tečoval plachtící kotouč a ten nešťastně propadl Žigárdymu do sítě. Za několik minut mohlo být ještě hůř, neboť Čuřík nechtěně tečoval puk do vlastního břevna. Stejný hráč byl ale hrdinou následujícího okamžiku, když proměnil svůj samostatný únik. Namísto toho, aby už Mora vyrovnaný stav minimálně udržela, inkasovala potřetí. Chmelíř si dal vlastní gól po teči Najdkova nahození. Do konce druhé části v tu chvíli zbývalo pouhých 16 vteřin.

Kdyby někdo o přestávce mezi druhou a třetí třetinou řekl, že Kohouti vstřelí pět gólů a v pohodě si zajistí druhou výhru v sérii, asi by ho odvezli do blázince. Přesto to Mora dokázala. Nejprve Janečka a po něm i Kříž stav utkání otočili. Hanáci se prosadili dvakrát během 18 vteřin. Dvanáct minut před koncem základní hrací doby trefil Ovšák břevno. V 55. minutě hráli domácí další dvojnásobnou přesilovku, ve které napřáhnul Bartoň od modré a uklidnil tak olomoucké publikum. Poté se ještě trefil Smejkal, který objel ostravskou svatyni a prostřelil Čecha mezi betony. Poslední slovo měl Tomáš Zbořil, jenž svou tečí uzavřel na konečných 7:3.

Zatím žádný komentář. Buď první!