PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Schůzka s panem Koutkem a architektem Štefkou

26. srpna 2011 napsal Houz 16 komentářů

Zástupce PMS Přerov a.s. a ředitel pivovaru Litovel v jedné osobě pan Miroslav Koutek oslovil zástupce Fan Clubu HC Olomouc o.s. s tím, že by nás rád seznámil s chystaným projektem na přestavbu zimního stadionu v Olomouci. Prezident FC HCO Ota Weinlich a viceprezident Zdeněk Černohouz se s ním a panem architektem Robertem Štefkou setkali před domácím zápasem se Slovanem Bratislava v pátek 5. srpna 2011.

Pan Koutek zástupce fanklubu seznámil s pokrokem v rekonstrukci strojovny. Ta bude dokončena před začátkem sezóny a technologie budou připraveny v takové podobě, aby v budoucnu nebylo problémem napojit na ni mrazení ve velké i malé hokejové hale.

FOTO: fan-zone.cz

Fandové hokeje i ostatní Olomoučané mohli v poslední době zaznamenat skutečnost, že se magistrát rozhodl nechat si zpracovat studii, která prověří, zda je možné realizovat stavbu nové multifunkční haly v lokalitě Pražská a co by její stavba všechno vyžadovala. PMS Přerov a.s. jakožto vlastník pozemků v okolí ZS, strojovny a malé haly ve spolupráci s panem architektem Štefkou potom připravují studii toho, jak by mohl vypadat hokejový komplex přímo v těch místech, kde by ho nejraději viděli všichni olomoučtí fandové, a to na místě současného ZS.

Zástupci fanklubu se dohodli, že zatím nebudou šířit informace z této schůzky, pročež vás informujeme jen o jejích hrubých obrysech. Ve fázi, kdy bude vše připraveno, se jistě pochlubí s návrhem PMS sami. To je důvod, proč zatím nemůžeme pustit žádnou podrobnější informaci.

V úvodu jsme panem architektem byli ujištěni, že při návrhu haly vycházeli z nejaktuálnějších přestaveb hal v ČR (Chomutov, Přerov aj.) i na Slovensku (stadion Ondreje Nepely). Všude se byli podívat, diskutovali s jejich provozovateli a čerpali informace, aby stavba v Olomouci byla na co nejvyšší možné úrovni.

FOTO: fan-zone.cz
Takže nyní něco málo, co můžeme vyzradit širší veřejnosti. Velká hala by zůstala v současné poloze a o něco se rozroste, malá ledová plocha bude rovněž v místě, kde se nachází ta současná. Přestavba by měla proběhnout ve dvou etapách. Nejprve výstavba všeho ostatního a pak během jedné sezóny přestavba velké haly s tím, že v malé by se hrála mistrovská utkání. V malé hale sezení asi pro 700 lidí plus stání za plexi, ve velké hale při variantě se stáními cca 7500 míst, celá hala na sezení asi 5800 (snad si to pamatuju dobře). Návrh dále obsahoval spoustu parkovacích míst, prostorné foyer s barem a fanshopem, bufety aj. Základní charakteristikou je zachování současných tribun a jejich pouhá dostavba v rozích do výsledného tvaru „oválu“, zachována má být i současná konstrukce nesoucí střechu. Měla by být zapracována i místnost pro fanklub a další prvky, které my fandové oceníme. Celá rekonstrukce by byla realizovatelná během dvou až tří let a byla by díky zachování značné části původního ZS o několik řádů levnější než stavba nové haly na jiném místě. Zásadním přínosem této stavby by bylo i superfunkční propojení prostor, které hráči i administrativa potřebují. Nic bližšího však zatím prozradit nemohu, ale jakmile nám to bude dovoleno, moc rád se rozpovídám, protože taková hala, jaká nám byla nastíněna, by se mi fakt líbila.
FOTO: fan-zone.cz
Co se týká osobního dojmu, tak můžu říct, že návrh, který nám byl představen, naprosto splňuje všechny požadavky, které já osobně na novou halu mám. Všechna řešení navrhovaná panem architektem bych volil, kdybych měl možnost udělat vše dle svých představ. Všem nám fandům bych takovouhle halu opravdu ze srdce přál.

Přece jenom již od data schůzky uplynul nějaký čas, tak berte toto info jako přibližné, nikoli zcela přesné. Ota ať mě opraví či doplní v komentářích.

Věřím, že jsem neprozradil příliš a že se v příštích týdnech s oběma pány setkáme znovu a vám všem přineseme snad i nějaké přesnější informace nebo dokonce i vizualizace či plány.
FOTO: pratelepiva.cz (Miroslav Koutek stojí druhý zprava.)

Foto: fan-zone.cz, pratelepiva.cz (Miroslav Koutek stojí druhý zprava.)

Jerry
12 let
Tak ono asi jiné řešení není než aby se toho ujal PMS. Ať si tu Houz tvrdí cokoliv, město je právě tím, kdo stavbu blokuje a brzdí, zkuste hádat, proč. Je celkem zřejmé, že město to postavit nechce a možná ani nemůže. Vzpomenete si, co tvrdil Novotný loni v září?? Evropské dotace jsou složitě dosažitelné, jsou jiné zdroje. A já za sebe říkám: Kde jsou ty zdroje?? Vždyť je Olomouc plus minus miliardu v mínusu (ofiko čísla od lidí z magistrátu, kteří toto mají na starosti), rozpočet je asi 2 miliardy ročně. Každý, kdo vyšel základku, si to umí spočítat. na město bych v současné době nespoléhal, tam jsou jen experti na aquaparky a podobné tunely..
Jerry
jrl13
12 let
Ještě jedna možnost. Že by PSM odešlo od prohnilého fotbalu a vložilo se do o něco čistšího hokeje ?!
jrl13
Duklak
12 let
Město mělo již několik roků možnost se zimákem něco udělat, ale slyšeli jsme pouze sliby. Tak proč si teď neposlechnout i druhou stranu? Nic si od toho neslibuji, protože vím, že jsou tu dva hráči, kteří se musí domluvit. Bez této domluvy se zimák na současném místě neopraví. Varianta na Pražské je možná pro někoho zajímavá, ovšem nalijme si čistého vínka. Město na tuto investici nemá peníze, navíc Olomouc patří mezi pět nejvíce zadlužených měst v ČR. Otázkou zůstává, kdo to zainventuje a jakým způsobem. Mně osobně je jedno, jestli to bude PMS na současném místě nebo Gemo na Pražské, hlavně ať už se něco děje. Zbývá nám pouze věřit, že se problematika zimního stadionu pohne kupředu, abychom chodili do důstojného kulturního prostředí, a o to snad nám všem jde. Snad nás PMS i město nebudou neustále tahat za nos a rozhodnou co nejdříve!!
Duklak
Duklak
12 let
jandic: Myslím si, že fanoušci nejsou bandou hlupáků, ba naopak každý na to má svůj názor a nenechá se nikým ovlivňovat.
Duklak
AgentWC40
12 let
Preji si stejne novej stadion jako vsichni, ovsem v tomto ohledu budu trochu pesimista. Meni se pouze to, ze opet bude PMS jednat s mestem,jen budou zbytek volebniho obdobi jednat o necem jinem nez o koupi pozemku. :-) A pokud by se jim podarilo vyjednat stejne podminky financovani jako u aquaparku tak potes koste a budeme tu mit dalsi diru na penize a to bych si urcite nepral.
AgentWC40
OTTO
12 let
Ledy se hnuli ,snad k lepšímu. Myslím si že nám všem jde o jedno , abychom chodili do kulturního prostředi a nemuseli jsme čekat kdy nám něco spadne ze střechy na hlavu .
OTTO
Jaryn90CZ
12 let
Houz: alespoň se to dalo do pohybu, což je po takové době značný krok dopředu. Věřím, že se PMS s městem dohodne.
Jaryn90CZ
Houz
12 let
Pochopitelně jsem chtěl hned na začátku schůzky slyšet, kdo bude investorem. Je to nejdůležitější otázka a než se to vyřeší jsou to jen plány. Pan Koutek tohle neprozradil hlavně asi proto, že to sám neví, jak se s městem dohodnou. Dnes se věc má tak. Město analyzuje možnost stavět na Pražské, PMS dělá vizi toho, jak by to mohlo vypadat na současném místě. Město nakonec musí rozhodnout. Možnosti jsou stavba na Pražské, odkup pozemků PMS městem a realizace projektu, který chystá PMS, odkup pozemků a realizace jiná, prodej velké haly a stavba nové PMS (následně nájem HC, města, splátky???), nebo jakákoli jiná možnost majetkového vyrovnání mezi oběma subjekty či společné financování přestavby městem i PMS aj. Bude to teď o dohodě dvou hlavních hráčů, ale dojem z jednání s panem Koutkem mám takový, že by vše rád ukončil co nejdřív a stejný dojem mám z jednání s městem. Snad najdou společnou řeč, nezbývá než věřit. Nic víc nemůžeme my fandové dělat.
Houz
Jaryn90CZ
12 let
Taky by mě zajímalo jak může někdo věřit městu, že postaví novej stadion :-))
Jaryn90CZ
Tom.M.
12 let
Pražská lokalita je nej.tam bych budoucí halu viděl.Tady těm podvodníkům s PMS bych vůbec nevěřil:-P Stejně to tady jde od desíti k pěti.A nová hala cca.v roce 2015:-[
Tom.M.
jrl13
12 let
Psm je fotbal. Asi si bude dělat konkurenci? Jedině, že by bylo v plánu 1. liga navždy
jrl13
jandic
12 let
Nevěřte jim. Jen vám mažou med kolem huby, aby si získali tu bandu hloupých fanoušků, kteří do toho nevidí. Nebuďte hloupí...
jandic
Jaryn90CZ
12 let
radis: pro město byl problém odkoupit pozemky od PMS, ale když bude chtít PMS stadion, tak by to problém být nemusel. Ale nebudeme předbíhat události a uvidíme co se bude dít. Ale osobně fandím PMS, oni aspoň od těch ***** na radnici něco dělají.
Jaryn90CZ
radis
12 let
Tak vcelku zajimavé,ovšem má to pár trhlin, a jednu celkem podstatnou, vlastníkem ZS není Pms ale město! takže sněme dál....
radis
Jaryn90CZ
12 let
Samozřejmě kdyby se toho ujala PMS tak by to byla paráda, aspoň jde vidět snaha narozdíl od města.
Jaryn90CZ
Jaryn90CZ
12 let
WOW, a kdo tu teoretickou přestavbu bude platiti PMS nebo Olomouc, nebo všichni dohromady?
Jaryn90CZ