PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Strhující zápas posadil Moru na trůn !!!

2. února 2008 napsal Arom 3 komentáře

HC Olomouc - HC Kometa Brno 4:3 (0:0,2:1,2:2)

Kdo nešel na dnešní hokejový zápas, který byl strhujícím přímým soubojem o čelo tabulky může jen litovat. Oboustranně rychlý hokej vynikající úrovně, zvraty ve skóre s úžasným vyvrcholením pro domácí, skvělá elektrizující atmosféra v hledišti, ale také emoce způsobené oboustranně tristním výkonem hlavního rozhodčího. Takto by se v kostce dalo charakterizovat toto utkání.

Začátek 1. třetiny se nesl v duchu oboustranného oťukávání do 2.minuty, od které následovala série vyloučených, která poslala obě mužstva kuriózně do tří. Od 9. minuty kdy hrála mora 2 přesilovky převzala otěže této třetiny pevně do svých rukou a vytvořila si až do jejího samého konce s výjimkou dlouhého 5-ti minutového oslabení místy až drtivý tlak proložený nebezpečnými leč ojedinělými výpady komety na Žigárdyho branku. Jen díky Maláčovi v bráně a nepřesné mušce domácích zůstalo skóre na stavu 0:0.

Do 2.části hry vstoupila Kometa podstatně aktivněji a ujala se vedení již brzy po jejím začátku nechytatelným projektilem z hole Mikšana - 0:1. Po tomto gólu se postupně začal stávat hvězdou zápasu hlavní sudí Trombík, který svými někdy až neskutečnými výroky řádně zahustil atmosféru na stadionu. Po sérii oslabení , která mora ustála vyvezl puk do útočného pásma Čuřík a po jeho střele, kterou neudržel Maláč mezi betony řádně rozpumpoval atmosféru - 1:1. Aby toho nebylo na Kometu málo, za pár chvil si udělal z obránců slalomové tyče Zbořil a nedal hostujícímu gólmanovi střelou švihem nejmenší šanci - 2:1. Do konce třetiny se již stav nezměnil a tak diváky bavili svým galapředstavením jen muži v pruhovaném.

Ve 3.třetině dohrával soupeř přesilovku, kterou po hříchu využil již po necelé minutě po krásné kombinaci do odkryté branky Dlouhý - 2:2. Moru tento vývoj zaskočil nicméně v následné přesilovce si vytvořila šanci, po které muselo Maláčovi od nastřelené tyčky ještě hodně dlouho zvonit v uších. Pak si asi hlavní arbitr opět uvědomil, že je patrně málo vidět a začal výrazně vstupovat do hry obou mužstev což vyvrcholilo situací, kdy z přesilovky domácích vykouzlil jejich oslabení 3 na 4 a hosté trestali. Po rychlé výměně puku zápas opět otáčí brněnský Čech - 2:3.

Hokejisté s kohoutem na prsou poté byli v útlumu nicméně Kometa své vedení nepotvrdila a tak přišla 55. minuta, kdy Bouz vrátil Maláčem vyraženou střelu do sítě, na domácí hole jistotu a do hlediště pomalu vyhasínající euforii - 3:3. Od této chvíle jako by hosté znejistěli a kohouti převzali zápas do svých rukou. Když už všichni čekali na prodloužení odhodlal se ke slalomu mezi třemi bránícími hráči olomoucký Ondrušek a 53 vteřin před koncem základní hrací doby v pádu neuvěřitelným způsobem trefil trochu šťastnou střelou roh brněnské klece - 4:3. Branka hráče soupeře natolik šokovala, že se do konce třetiny již výrazněji neusadili v útočném pásmu. Tento gól rozpoutal v hledišti neuvěřitelnou euforii a sektory domácích fans se třásly v základech což vydrželo až do závěrečné dlouhé děrovačky, kterou si hráči s fanoušky náležitě vychutnali. Na závěr ještě moment který zaujal a to, že při závěrečném vítězném kolečku naši hokejisté potleskem po zásluze ocenili i fans hostí, což jim tito opětovali a to se na našich stadionech hned tak nevídá. Tento zápas byl hokejovým svátkem jak na ledě tak v hledišti a postaraly se o to jak oba týmy tak tábory jejich fans. Zbývá jen dodat HOŠI DĚKUJEM za skvělý zážitek, protože kvůli takovým zápasům stojí za to chodit na hokej a toto poděkování patří tentokráte oběma týmům !!!

.:: FOTKY ZE ZÁPASU ZDE ::.

VIDEA OD FANOUŠKŮ:

REPORTÁŽ Z TV MORAVA:

poulin
16 let
Byl to fakt dooobrej zápas .... dodáme jen hoši děkujem ... skuste to udržet až dokonce ... musite bojovat...ole,ole,ole,lol e:-))
poulin
jrl13
16 let
Perfektní článek
jrl13
Kubajz
16 let
Špicovej zápas i atmosféra!!! Lepší jsem nezažil!!! :-))
Kubajz