PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Mora má první výhru na hostujícím ledě

5. srpna 2009 napsal Sheppard Žádný komentář

Mora si připsala v pořadí již druhou výhru, tentokrát na ledě Třebíče, když na jejím ledě vyhrála těsně 3:2. Kohouti odehráli své třetí přípravné utkání bez své první pětky, jejíž hráči dostali volno. Do Třebíče z ní zamířil jen Davídek, který ale utkání sledoval jen z lavičky.

Na první gól se nečekalo dlouho, bohužel pro Moru se první trefili hráči Třebíče, když využili svojí první přesilovku a to v čase 1:12 kdy po dlouhé kombinaci tečoval Vilém Burian za již bezmocného Žigárdyho - 0:1. Mora však dokázala rychle odpovědět: o minutu později se trefil Richard Bordowski, který dorážel střelu Aleše Frieba za ležícího Ondrůje - 1:1. Druhý gól Mory padl v šesté minutě po nádherné střele Radima Kucharczyka, který si tak připsal už druhý gól v dresu Mory. Na jeho gól přihrával Michal Černý, který bodoval ve svém prvním zápase za Moru.

V první třetině si mohla Mora vyzkoušet dlouhou přesilovku pěti proti třem, avšak tato přesilovka Moře totálně nevyšla, protože v ní nebyli skoro žádné náznaky šancí. Tuto možnost přesilovky si mohli vyzkoušet i hráči Třebíče, ale tak jako předtím ani z této přesilovky gól nepadnul.

Ve druhé třetině se povedlo domácím v polovině zápasu vyrovnat střelou Petra Obrdžálka po přihrávce od Viléma Buriana, který sebral puk za bránou a neměl moc práce, aby jej dostal do brány – 2:2. Mora mohla v druhé třetině přidat také pár gólů, ale ani jedna ze tří šancí gólem neskončila. Nejdříve se do samostatného úniku dostal Aleš Frieb, když zkoušel zakončit střelou po zemi, ale gólman Ondrůj se rozplácnul na led a puk neprošel. Další šanci měl Petr Haluza, který jel také sám na brankáře, avšak při kličce do backhandu nezvednul puk a trefil jen beton brankáře Ondrůje. Poslední šanci Mory zahodil Tomáš Zbořil, který se ocitnul sám před brankářem, ale snažil se ještě najít některého z lépe postavených spoluhráčů a našel jen obránce domácích. Tak jako v první třetině se spíše hrálo v obranném pásmu Mory, hráči vypadali jako kdyby hráli na „půl plynu“, v osobních soubojích hráči domácích Moru předčívali a zvláště v oslabeních měla Mora problém puky vyhazovat, když se hráči ještě snažili dělat kličky místo rychlého vyhození.

Ve třetí třetině se Mora probrala a byl vidět velký rozdíl ve hře Mory oproti předcházejcím třetinám. Tento tlak přinesl nakonec poslední gól zápasu, který padl v přesilové hře a vstřelil jej Petr Haluza, který dorážel střelu Richarda Brančíka do prázdné brány- 3:2. Poté ale přišel velký tlak domácích hráčů, kteří spálili mnoho vyložených šancí, protože nemohli překonat skvělě chytajcího Žigardyho. Tu největší spálil Nahodil kdy nedal gól do prázdné brány díky rychlému zásahu Jakuba Bartoňe, který střelu srazil přímo do lapačky Žigárdyho. V posledních deseti sekundách zkoušeli domácí ještě power-play, ale Mora puk rychle vyhodila. Skóre mohl upravit ještě Michal Černý, ten ale netrefil prázdnou bránu po jejím efektním objetí.

Na závěr utkání se jely ještě nájezdy, které Mora vyhrála 2:0.

Celý zápas se nesl v komorní atmosféře, slyšet byli převážně olomoučtí fanoušci, který domácí začali dělat konkurenci až ve třetí třetině. Třebíčští ale nevyhráli tentokrát ani na ledě, ani v hledišti, jelikož ani v početné převaze nedokázali přeřvat již zkušenou pětici olomouckých :-)

Mora versus Třebíč

Kompletní fotogalerii ze zápasu najdete zde

Zatím žádný komentář. Buď první!