PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Hokejisté opět poraženi! Už aby byli na ledě, vtipkovali fandové

4. července 2012 napsal Zaky Žádný komentář

Nezklamal. I tak jednoduše lze zhodnotit turnaj v malé kopané, který Fan Club HCO o.s. dokázal již potřetí zorganizovat. Ve Slavoníně se ve středu 27. června proti svým fanouškům postavili současní a dřívější hráči Mory.

Tým bývalých hráčů, vedený Richardem Brančíkem, byl zřejmě nejvíce poutavý. A mohl být ještě více! Obrovská smůla totiž potkala Lubomíra Korhoně, jenž si přivodil z finále extraligy v in-line hokeji zranění ramene, a tak musel na magnetickou rezonanci. Dalibor Sedlař nakonec musel plnit povinnosti v Osvětimi, kde se připravuje na novou, extraligovou sezónu.

FOTO: fan-zone.cz

Nastaly proto menší pohyby v kádru. Zkušený Lukáš Duba, odchovanec Vsetína a kapitán Prostějova, stihl v minulosti odehrát i pár zápasů za Olomouc, a tudíž se stal posilou. Dřívější hokejisty Mory také posílili Tomáš Halouska a Lukáš Dobrý, odchovanci HC Olomouc. Tomáše Vlčka pak alespoň morálně nahradil nezapomenutelný Radek Tihlář, který stále ještě chytá za Přerov.

Protože laborují se zraněními, jen jako diváci dorazili Jakub Bartoň, Alexandr Lhotský, Jakub Herman, Milan Ministr a Tomáš Zbořil. Nechybělo ani kompletní vedení HC Olomouc, dokonce i Jiří Dopita si na chvíli udělal čas.

FOTO: fan-zone.cz

Aby měla hra spád, zápasy se hrály nakonec jedenkrát 20 minut. Muselo být zrušeno družstvo jednotlivců, kvůli malému zájmu a přetlaku fanouškovských týmů. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, každá čítala 4 družstva, která bojovala na samostatném hřišti systémem každý s každým.


Skupina A

Tým Mladší hráči Mory Bývalí hráči Mory Máme rádi alkohol FC CREDITAS Body Skóre Pořadí
Mladší hráči Mory - 2:0 1:0 2:2 7 5:2 2.
Bývalí hráči Mory 0:2 - 4:0 1:3 3 5:5 3.
Máme rádi alkohol 0:1 0:4 - 0:6 0 0:11 4.
FC CREDITAS 2:2 3:1 6:0 - 7 11:3 1.

Skupina B

Tým Starší hráči Mory Dynamo Bystrovany Fans of 81 & 97 Elektro Otáhal "B" Body Skóre Pořadí
Starší hráči Mory - 2:3 6:2 3:0 6 11:5 1.
Dynamo Bystrovany 3:2 - 0:1 0:4 3 3:7 3.
Fans of 81 & 97 2:6 1:0 - 1:4 3 4:10 4.
Elektro Otáhal "B" 0:3 4:0 4:1 - 6 8:4 2.

FOTO: fan-zone.cz

Následně se týmy na druhých, třetích a čtvrtých příčkách utkaly mezi sebou o konečné umístění, a to z časových důvodů pouze formou penaltového rozstřelu, kdy na každé straně kopalo pět střelců do rozhodnutí, po domluvě tedy sešlo z původně avizovaného střílení nájezdů. Zajímavostí zůstává, že rozhodující pokutový kop v zápase o 5. místo proměnil Richard Brančík.

Vítězové obou skupin se střetli ve velkém finále, které rozhodl Pavel Frank, čímž porazil zkušenější sestavu hráčů Mory. Fanoušci hrající pod názvem FC CREDITAS tak slavili prvenství, a to i s putovním pohárem pro vítěze!


O umístění

Zápas Soupeři Výsledek
penalty o 7. místo Fans of 81 & 97 - Máme rádi alkohol 2:3
penalty o 5. místo Bývalí hráči Mory - Dynamo Bystrovany 3:1
penalty o 3. místo Mladší hráči Mory - Elektro Otáhal "B" 4:3
finále FC CREDITAS - Starší hráči Mory 1:0

Nejlepším střelcem turnaje se stal Pavel Frank (FC CREDITAS), který vstřelil 5 branek. Nejlepším brankářem byl pak vyhlášen Ondřej Švaňhal (Mladší hráči Mory). Z hokejistů HC Olomouc se nejlépe dařilo Pavlovi Selingrovi, který zaznamenal 4 úspěšné trefy, a Matěji Pekrovi s Janem Lukášem (oba 3 góly). Z řad bývalých hráčů byl nejlepší třígólový Filip Smejkal. Pro úplnost je zapotřebí zmínit, že penalty se do statistiky nezapočítávaly.

FOTO: fan-zone.cz

Všechny týmy, které turnaj absolvovaly, byly štědře odměněny. Domů si tedy odnášely kartóny piv, štangle salámů, plakáty, propisky, dresíky, šály či lahve vína. Na prázdno nezůstal ani nejlepší střelec, ani nejlepší brankář.

„Chyby by se pochopitelně našly, celkově jsem však spokojen. Jsem hlavně rád, že přišlo tolik lidí. Je to pro nás závazek, abychom byli příště ještě lepší,“ pronesl při hodnocení turnaje Ota Weinlich, prezident Fan Clubu HCO o.s. Zároveň neopomněl ocenit sponzory, fanoušky a hokejisty: „Děkuji našim partnerům, jmenovitě Pivovaru Litovel a.s., vedení HC Olomouc, společnosti EFEKT PLUS s.r.o. a hospůdce Na Hřišti za to, že náš podpořili. Děkuji také všem fandům a hokejistům za jejich aktivní, popřípadě pasivní účast.“

FOTO: fan-zone.cz


Sestavy hokejistů

Mladší hráči Mory: Švaňhal - Blinka, Janáček, Králík, Lehečka, Mitro, Rác a Schejbal.

Starší hráči Mory: Řípa - Diviš, Kucharczyk, Meidl, Nedbálek, Ondrušek, Pekr, Selingr a Staněk.

Bývalí hráči Mory: Brančík - Čuřík, Dobrý, Duba, Halouska, Paška, Smejkal a Žajgla.


Foto: fan-zone.cz

Zatím žádný komentář. Buď první!