PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Chomutov vyhrál třetí zápas a snížil stav série na 1:2

14. března 2008 napsal oja! 5 komentářů

Snad jen velcí optimisté věřili v to, že Kohouti pojedou odehrát svá utkání do Chomutova zatíženi o dvě čárky v kolonce - výhry. Domácí vítězství se jistě hodí, neboť Mora nedokázala ještě nikdy v Chomutově vyhrát. O zlomení série se naši hoši pokusili dnes, ve 3. zápase semifinále play-off 1. ligy.

V sestavě nakonec nechyběl obránce Švrček a v útoku se po dvou zápasové pauze proháněl Václav Meidl, další ze znojemských posil. Hned v úvodu se mohli domácí dostat tečí Tauše do vedení a potvrdili tak, že Mora v Chomutově nezvládá úvodní pětiminutovku, během které se dostala do velkého tlaku. Vyvrcholením byla branka domácích již ve 3. minutě, jejím autorem byl Ťupa - 1:0. Olomouc rychlá branka evidentně zaskočila a tak bylo v úvodu na ledě jediné mužstvo, Chomutov. V 6. minutě ale mohli hosté slavit. Lehké nahození Ondráčka usměrnil do branky Richard Brančík - 1:1. Ještě ale nedozněla radost hrstky olomouckých fanoušků a domácí znovu vedli. V čase 5:45 prostřelil Žigárdyho mezi betony Domin - 2:1. Po této brance opět přebrali tvorbu hry domácí a Olomouc se zmohla jen na sérii zakázaných uvolnění. Hodně zatápěli chomutovští ve 13. minutě kdy při klasické přesilovce Ťupa orazítkoval tyč Žigiho svatyně. Přesilovku si vyzkoušeli i Kohouti, ale bez úspěchu. Velkou šanci spálili domácí v 17. minutě kdy při nájezdu 2 na 1 střílel Jeslínek, ale Štefanova lapačka byla proti. Nic už ale nezmohl o minutu později, kdy při vyloučení Meidla a následním závaru před brankou, dával do prázdné Kostourek - 3:1. Toto skóre také svítilo na tabuli po konci první třetiny.

Hned v úvodu měli domácí možnost při přesilovce zvýšit svůj náskok ale Bombic ve 100% šanci selhal, když netrefil prázdnou branku. Hosté byli jako opaření, nemohli se vůbec dostat do tempa ani do žádné vážnější šance. Domácí tlačili ale další gól ne a ne přijít. V 38. min byl v obrovské šanci Charousek, jeho ránu vyrazil Žigárdy na břevno. V závěru třetiny svitla pro Olomouc naděje v podobě dvojnásobné přesilovky.

Velkou šanci na zlepšení skóre, měli hosté na začátku třetí třetiny v podobě dvou dvojnásobných přesilovek, ale kromě střel Bouze a Ministra žádného velkého úspěchu nedosáhli. Téměř celou třetí třetinu se nehrálo 5 na 5, hodně se faulovalo a hra se kouskovala. Hráči Mory jakoby rezignovali, žádný závěrečný tlak nepřicházel. Zkušení hráči Chomutova nehodlali Kohouty pustit do žádného pokusu o zkorigování skóre. 78 vteřin před koncem zápasu se ještě hosté o něco pokusili odvoláním Žigárdyho z branky, ale jediným výsledkem byla branka Polanského přes celé kluziště - 4:1.

Chomutov tedy snížil stav série na 1:2.

sestava HCO: Žigárdy – Nedbálek, Švrček, Chmelíř, Štach, Paška, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň - Ministr, Smejkal, Bouz - Brančík, Davídek, Zbořil - Janečka, Čuřík, Ondráček - Bordowski, Žajgla, Meidl

Xerox
13 let
to tomas: Nebyl, čurda má 85 a předtím je jenom 30 a pak už je Ondráček s 88
Xerox
oja!
13 let
no já tu sestavu napsal tak jak byla na onlajnech i mě se samozřejmě nezdá že by to bylo takto poskládané, ale raději jsem to neměnil.
oja!
tomas
13 let
No ono se to většinou píše podle skutečnosti. Třeba čurda by byl jinde ne?
tomas
radis
13 let
to tomas: trochu zapřemyšlej... nezdá se ti že ty jména jsou seřazeny podle čísla dresu vzestupně? co:-))
radis
tomas
13 let
Jestli ty útoky byly takto, tak se ani nedivím, že to v útoku moc nešlo. Všechno mi přijde proházený, teda až na první lajnu. A to je podle mě škoda.
tomas