PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Rozhovor pro Fan-zone s Martinem Vyrůbalíkem

9. března 2008 napsal Kubajz 2 komentáře

Přinášíme vám rozhovor po sobotním tréninku (8.3.2008) s obráncem Martinem Vyrůbalíkem!

Čtvrtfinálovou sérii se Sarezou Ostrava jste vyhráli 4:1, což vypadá celkem jednoznačně, hlavně když domácí výhry byly 6:2, 7:3 a 7:4. V čem si myslíte, že byla vaše největší zbraň a kde byla soupeřova největší slabina?

No takhle, samozřejmě 4:1 vypadá lehce, ale zápasy byly těžké. Ostrava byla velmi nepříjemná, hlavně v našem obranném pásmu, kdy měli dobré rotace a dokázali si nahrát puk. Měli jsme s tím velké problémy. Co se týče toho, že jsme dávali hodně gólů a že ty rozdíly byly velké, za to jsme byli strašně rádi. Ty ostatní zápasy v Ostravě jsme věděli, že budou těžké. Tam jsme oba zápasy ze začátku zaspali, pak už se to strašně těžko dohánělo a jsme rádi, že jsme ten druhý zápas uválčili v prodloužení. S tím už se nám doma hrálo líp a za tím, že chceme postoupit už v pondělí jsme šli hlava nehlava.

Největší soupeřova slabina vypadala, že byla v gólmanech, dali jsme jim dost gólů, ani nevím kolik, ale samozřejmě měli jsme hodně štěstí v zakončení. Osobně si ale nemyslím, že ten gólman byl až taková slabina, ale spíše to, že obranná práce nebyla taková jako u nás i když my jsme dostali taky dost gólů. Takže slabina určitě obrana, útočnou fázi měli podle mě hodně silnou.

Ve dvou posledních utkáních jste vždy střídali gólmana. V Ostravě dokonce po čtyřech minutách hry, kdy jste prohrávali 2:0. Doma jste během 40 sekund inkasovali 3 branky, ztratili náskok a museli dotahovat. Jaké to pro tým bylo, když dostal takhle slepené góly?

To, že se měnili gólmani, nevím jestli bylo rozhodnutí Štefana nebo trenérů, ale vystřídal ho Dalibor, který ten zápas vychytal famózně. V pondělí šel do brány také, protože vítězná sestava se nemění. Bohužel jsme tam měli ten výpadek, kdy jsme dostali 3 branky a já si myslím, že ani jedna nepadá na vinu gólmana, tam se neuhlídali hráči, byly tam dorážky, takže to byla naše chyba. Když ale gólman dostane 3 branky za minutu tak to s jeho psychikou něco udělat musí a trenéři se rozhodli dát impuls hráčům tím, že tam poslali Štefana.

Pro tým ta situace třech branek samozřejmě příjemná nebyla. Byli jsme naštvaní, do té doby jsme hráli docela dobře - 2:0 jsme vedli. S každým mužstvem to udělá svoje, v kabině jsme si potom párkrát i nadali, takže jsme museli říct, že to prostě za každou cenu uděláme a šli jsme do toho s vervou, ukázalo se, že jsme opravdu chtěli a že se nám to povedlo.

Část minulé sezóny jste odehrál v Brně, kde je na každém zápase výborná atmosféra. Pak jste se přesunul do Olomouce, kde chodilo sotva 600 diváků. Byla to pro vás velká změna?

No samozřejmě, hlavně co se týče diváků tak jsem to vnímal. V Brně chodilo tehdy okolo čtyř až pěti tisíc diváků, byla fantastická atmosféra. Když jsem přišel sem tak mužstvo bylo na posledním místě a chodilo těch 300 až 600 diváků, nebylo to samozřejmě příjemné, prakticky to vypadalo, že hrajeme před prázdným stadionem, což není pro žádného hráče příjemné. Člověk ale musí hrát i takhle, ale v letošní sezóně se to hodně zvedlo a jsme rádi, že jsme sem ty fanoušky nalákali.

Čím si vysvětlujete ohromný vzestup Mory oproti minulé sezóně ? Loni poslední a letos boj o finále.

Myslím, že loňská sezóna má v tom taky svůj význam, kdy hráči věděli, že tohle už se nesmí opakovat. Začalo se už od letní přípravy makat, přišli dva noví trenéři, kteří tomu dali impuls, tloukli nám do hlav, že umíme vyhrávat, že to prostě jde. Významnou roli hraje i Ríša Brančík, který plní roli kapitána a je takový mezičlánek mezi trenéry a námi. Myslím, že to tam funguje, parta je vynikající. Ani moc hráčů se nezměnilo, přišli nějací mladší, takže myslím, že to klape. Na vítězné vlně se vezeme už delší dobu, tak doufám, že to tak půjde co nejdál.

Letos jste svůj cíl již splnili, před sezónou jste chtěli dosáhnout čtvrtfinále. V semifinále vás čeká Chomutov a ten vyhlásil boj o extraligu. Jdete do souboje s tím, že nemáte co ztratit nebo by pro vás případný nepostup znamenal zklamání?

Cíle v základní části východní skupiny, kde bylo 7 mužstev, byly umístit se kolem toho třetího, čtvrtého místa. Pohybovali jsme se na druhém fleku skoro celou soutěž, což bylo nad očekávání a nakonec se nám podařilo uhrát první místo, což bylo fantastické. Jak jsme se dostali do čtvrtfinále, tak jsme chtěli jít i dál a myslím, že cíle konečné nejsou. Chtěli bychom se dostat co nejdál, žádný hráč se nesmíří s tím, že vyhraje čtvrtfinále a skončí v semifinále. Chomutov je hodně silné mužstvo, které je hodně zkušené v tom, že play-off hraje po několikáté po sobě. I když vyhlásilo postup do extraligy, tak podle mě to pro ně bude těžší série v tom smyslu, že mají povinnost. Ale nám to v letošní sezóně docela klape, takže doufám, že je potrápíme co nejvíc. Bylo by fantastické, kdybychom postoupili dál, myslím, že to není nemožné.

A jak vy osobně se těšíte na Chomutov? V této sezóně jste svého soupeře neobrali ani o jeden bod a navíc na ledě Chomutova jste v první lize ještě nevyhráli. Nesvazuje vás tento téměř tragický fakt?

Tak určitě víme, že jsme prohráli oba dva zápasy. Myslím ale, že ty příští zápasy budou útočně laděné. Chomutov hraje dobře dopředu, samozřejmě taky i brání. Začínáme dva zápasy doma, takže se může stát cokoli, můžeme vést 2:0 a i v Chomutově můžeme taky něco uhrát. Sice se v Chomutově těžce vyhrává, ale myslím, že není nic ztracené, doma nám pomůžou fanoušci, kteří doufám přijdou v hojném počtu a pokud se nám nějaké zápasy podaří urvat, tak se nám venku bude hrát lehčeji a nikde není psané, že tam nemůžeme vyhrát.

Jste jeden z nejlepších a nejzkušenějších defenzivních hráčů Mory a obrana na vás určitě hodně spoléhá. Jak to s vámi vypadá do příští sezóny? Budete dále působit v Olomouci?

Když to řeknu takhle, tak jsem druhý nejstarší po Ondrovi Křížovi, tak ta zodpovědnost tam na mě leží, samozřejmě jsem rád. Co se týče příští sezóny, mám opci, kterou mi klub uplatnil, takže pokud se nestane něco nezvratného, jako třeba nabídka, že by mě někdo chtěl koupit, tak si myslím, že zůstanu tady, ale o tomhle jsme se s vedením ještě nebavili.

Otázky pokládal a vypracoval MORAvak7 po sobotním tréninku 8.3.2008
Upravil a zpracoval Kubajz

sprite
13 let
fakt skvělej článek
sprite
tomas
13 let
Tak to má vypadat. Připravený rozumný otázky a hráč , kterej odpovídá s rozumem.:-)) ;-)
tomas