PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Sliby, chyby aneb petice za rekonstrukci či vybudování ZS

16. února 2011 napsal Duklak 14 komentářů

Vážení sportovní přátelé,

vzhledem k tomu, že se od našich politických představitelů města Olomouce nemůžeme stále dočkat jasné odpovědi na otázku rekonstrukce, popřípadě vybudování nového zimního stadionu, tudíž jsme se jako příznivci ledního hokeje rozhodli, že se chopíme vlastní iniciativy. Na zápasech play-off 1. hokejové ligy bude probíhat podpisová akce na tuto problematiku. Chcete-li, aby byl tento problém řešen, můžete svým podpisem tuto petici podpořit. Čím více podpisů nasbíráme, tím lépe. Petice bude odeslána primátorovi města Olomouce.

Petici podpoří svým podpisem i A-tým olomoucké Mory. Organizátoři petice budou stát u všech vchodů do zimního stadionu na domácích zápasech čtvrtfinále play-off. Petiční arch bude k dispozici i pod tribunou za trestnými lavicemi, kde se běžně vybírají peníze na výjezdy fanoušků. Dle možností i mimo zimní stadion.

Shromažďování podpisů pod petici se provádí podpisem pod petiční arch petice. Podpořit petici svým podpisem může podle petičního zákona každý občan. K podpisu pod petici každý uvede své jméno, příjmení a bydliště. K podpisu nesmí být občan žádným způsobem nucen.

Celý text petice:


Petice
za rekonstrukci/vybudování zimního stadionu v Olomouci
(ze dne 15. 2. 2011)
Sestavitel petice Petr Všetička, Měník 31, Bílá Lhota 78326

Příznivci sportu a kultury ve městě Olomouc jsou dlouhodobě nespokojeni se stavem zimního stadionu v Olomouci. Olomouc je pátým největším městem v České republice, bydlí v ní 100.000 obyvatel, přesto je v celém městě k dispozici pouze jediná ledová plocha, navíc v zastaralém a nedůstojném prostředí.

Zimní stadion není využíván jen pro seniorský hokej, připravuje se na něm i mládež od útlého školního věku. Olomoucký hokejový klub patří mezi nejlepší ve výchově mládeže v celé republice. Mladší dorostenci, starší dorostenci a junioři dokonce působí v nejvyšších tuzemských soutěžích. Na zimním stadionu dále trénují krasobruslaři a sledge hokejisté, kteří také reprezentují své město. Probíhá zde také v minimálním rozsahu veřejné bruslení. Bohužel všichni musí využívat současných zoufalých podmínek.

Hokejové týmy z ostatních měst a fanoušci hostujících týmů si potom často dělají obrázek o Olomouci právě na základě tragického polorozpadlého zimního stadionu. V případě rekonstrukce by navíc mohla Olomouc hostit kulturní a sportovní akce celorepublikového či celosvětového významu (tak jako třeba Ostrava). V současné době nezbývá fanouškům nic jiného, než za kulturním prostředím cestovat do ostatních měst, kde zastupitelé věci neodkládají, nýbrž konají.

Jediná ledová plocha v celém městě je zoufale málo, malí žáčci tak na ní musí trénovat brzy ráno (v 6 hodin), sledge hokejisté například pozdě večer (okolo 23. hodiny). Veřejnost má také málo vyhrazeného času, navíc s takřka žádným zázemím. Takřka nemožné je potom pro amatérské sportovce zamluvit si přijatelný čas. Krajské město, jako je Olomouc, by si zasloužilo minimálně dvě nebo tři ledové plochy, i ty by totiž byly zcela využity.

Příznivcům sportu a kultury vadí především to, že zimní stadion je zchátralý, v zimě do něj sněží, při dešti zatéká. Zázemí a šatny jednotlivých mládežnických tříd i seniorského „A“ týmu jsou v naprosto havarijním stavu – prohnilé zdi, zdevastované sociální zařízení, výbava stará desítky let. Na tribunách je při sportovních i kulturních akcích nesnesitelná zima, v létě zase horko a mlha, neboť chybí klimatizace. Mnoho sedaček na tribunách je polámaných, výsledkové tabule často nefungují, a když ano, tak kvůli nefunkčním žárovičkám, které se už dávno nevyrábějí, nelze rozpoznat číslovky.

Problém rekonstrukce či vybudování víceúčelové haly, která by zahrnovala minimálně dvě ledové plochy, je zastupiteli a radními města Olomouce neustále odkládán, přestože politické strany ve svých volebních programech před každými komunálními volbami slibují opak. Zástupci města se sice opakovaně vyjádřili, že posun v jednáních blokují majetkoprávní vztahy, nicméně to stejné už všichni příznivci sportu a kultury poslouchají několik let bez zásadního pokroku.

Žádáme proto zastupitele města Olomouce, aby se konečně začali celému problému rekonstrukce/výstavby zimního stadionu či víceúčelové haly intenzivně věnovat a aby prostřednictvím médií pravidelně informovali příznivce kultury a sportu v Olomouci o pokrocích, které v dané problematice udělali. Žádáme také Zastupitelstvo města Olomouce, aby v co nejkratší době schválilo jeden z návrhů velké rekonstrukce či výstavby nové haly a pověřilo Radu města Olomouce, aby konala a stavbu co nejdříve zrealizovala.

V Olomouci dne 15. února 2011


Nebuďte lhostejní a podpořte petici i vy!

Organizátoři petice: Agent WC40, Houz, Milhaus

Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

timi
10 let
Snad to k něčemu bude.A ti papaláši se rozhoupou.:))
timi
Voody79
10 let
Podepsáno :-))
Voody79
Milhaus
10 let
o tom žádná souhlasim,tady se ukáže,jak kdo to myslí vážně a né jenom tlachat,čim vic podpisů tim lip
Milhaus
Houz
10 let
Já osobně petici podporuji. Konečný text mi přijde objektivní a přiměřený. Není to žádné ultimátum, jen se snažíme zjistit, kolik lidí stojí za tímhle názorem a přeje si novou halu nebo rekonstrukci té staré. Osobně vidím její přínos hlavně v tom, že poznáme početnost skupiny lidí, pro které by se hala stavěla. Pokud podepíše 100 lidí, tak je jasné, že není halu pro koho stavět. Další věc, která mě vede k podpoře téhle akce je fakt, že my fandové nemáme možnost nijak zatlačit na majitele pozemků. Myslím si, že je tedy správné dát městu najevo, že stojíme za jakýmkoli vyřešením situace(klidně nová hala), které bude realizováno v brzké době.
Houz
Kharl
10 let
Zdarec já to určitě podepíšu a příště je už nevolte když jenom slibují.Když byli volby do zastupitelstva města Olomouce tak jenom jediná strana to měla jako prioritu číslo jedna myslím že to byla strana Moravané 8-)
Kharl
jandic
10 let
Já určitě podepíšu.To není žádné ultimátum, ale určitý tlak veřejnosti.A je dobře,že jsme veřejně činní a že jen nesedíme na zadku. Pokud si vzpomínám, tak pan primátor tvrdil,že se problém musí vyřešit na podzim (2010).No a podzim už byl, ne? Jsou to furt jenom kecy a my musíme ukázat, že v Olomouci existuje skupina lidí, kterým na tom záleží.V demokratické společnosti máme několik nástrojů a jedním z nich je petice.Je slušná a věcná, takže podepíšu.
jandic
Ralin
10 let
michallll: jenze ono to trva nesnesitelne dlouho, tohle uz neospravedlnis!! Pivovarnici neustoupi - ok, tak postavime jinde! Pokud vim, tak nam bylo receno,ze penize na stavbu jsou, tak proc se porad nic nedeje? Jednani asi netrvaji 5 let,nebo jsme mimo realitu? Toto je uz proste moc. My chceme touto petice pouze radnici popohnat k vetsi rychlosti reseni,tot vse. Klidne nepodepisuj, na hokeji ti evidentne nezalezi
Ralin
michallll
10 let
Já to nepodepíšu, prostě se mi to nelíbí . Zní mi to trochu jako ultimátum, které je zděleno na adresu radnice. Mám přístup k bližším informacím, které se týkají této problematiky a vím o co jde městu v tomto sporu , byl Vám i řečen z ůst primátora . No zkrátka berte to jako názor . Ten můj zní - nepodepíšu
michallll
Tomas85
10 let
Taky se rád podepíšu,protože nechodíme na hokej na stadion ale do hnusné plechové boudy,hlavně že přes ulici stojí nový magistrát
Tomas85
BydloP
10 let
Můj podpis určitě máte,ale nejsem si tak úplně jist,že to zastupitele rozhejbe,ale zkusit se to musí.
BydloP
jrl13
10 let
V předposledním odstavci sami upozorňujete na možnost , že majetkoprávní spory nemusí být v kompetencích radnice. Proto nedoporučuji petici v tomto znění a navrhuji rozšířit ji i na pivovary. Nežli kampaň proti městu, které není a nemůže být přímým sponzorem, tak negativní rozruch kolem podnikatelského pivovarského společenství by mohl být hybnější pákou
jrl13
ultranate
10 let
škoda že se to dá za osobu podepsat pouze jednou :-[
ultranate
dejvid456
10 let
milerád se podepíšu
dejvid456
Ralin
10 let
Velice rad podepisu a zaroven timto smekam pred organizatory petice!
Ralin