PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Reakce na odpověď vedení klubu fanouškovi

4. února 2011 napsal Duklak 9 komentářů

Po odpovědi z oficiálních stránek klubu v sekci "Ptejte se" Milanu Synkovi jsme nuceni reagovat. Na začátek musíme napsat, že za vším, co bylo v článku o sponzoringu zveřejněno, si stojíme. Nevíme, jak vedení klubu přišlo na to, že Fan Club HC Olomouc o.s. způsobil vedení klubu problémy. Tento článek nenapsal Fan Club HC Olomouc o.s., nýbrž byl vytvořen redakcí Fan Zone.

Tímto článkem jsme chtěli upozornit na nedostatky, které olomouckého fanouška již několik let trápí. Hlavním cílem však bylo oslovit sponzory, čímž bychom je více představili fanouškovi olomouckého hokeje, což se nám v prvním článku podařilo. Jsme rádi, že se i v této době najdou sponzoři, kteří jsou ochotni podporovat hokej. Proto nechápeme reakci: „Někteří partneři navíc nejsou ani uvedeni na webu (či na jiných místech), neboť si to nepřejí – například proto, aby se nestalo, že je bude někdo další kontaktovat, jako to udělal v minulých dnech Fan Club.“ Myslíme si, že sponzor, který nám odpověděl na naše otázky, rozhodně chtěl být viděn, a proto mu to zajisté nevadilo. Takových sponzorů, kteří se nestydí za sponzoring, nalezneme hodně. Další, pro nás nesmysl, se týká uvádění, popřípadě neuvádění sponzorů. Když se sponzor někde uvádí, tak musí počítat s tím, že ho může kdokoliv oslovit. Když se neuvádí, tak nikdo nemůže zjistit, že sponzoruje, jelikož tazatelovi pochopitelně neodpoví!
Nerozumíme tomu, jaké problémy jsme způsobili tím, že pěkně píšeme našim sponzorům. Navíc tímto děláme sponzorům zadarmo reklamu. Mysleli jsme, že tímto můžeme vedení klubu pomoct. Naše fanoušky zajímá, proč některé velké firmy nesponzorují olomoucký hokej, proto jsme i tyto firmy oslovili.

Pokud dorazí další odpovědi od sponzorů, tak se samozřejmě objeví na webu, i když nechceme spekulovat, zda odpovědět vůbec po prvním článku smí. Zároveň si dovolujeme uvést další citaci z odpovědí vedení klubu ze sekce "Ptejte se": „Dobrý den, na tuto otázku nedokážeme odpovědět, zeptejte se přímo ve firmě Gemo. Udělali jsme, jak jste nám radili, nyní jsme však za to káráni, což nechápeme.

Foto: Pavel Vrtiška, Zdeněk Polák

Jerry
10 let
Dík Houzi za vysvětlení.. P.S. Já to myslel tak, že pokud by FC do toho klub netlačil, tak se tu nic o pauzách neděje.. Nápad je FC, klub se na tom jenom přiživil.. Proč taky ne, když to za Erika někdo udělá, že??:-))
Jerry
Houz
10 let
Zdravím vás a něco málo bych vysvětlil. Přestávková soutěž je částečně dílem tlaku za strany FC, že je o přestávce nuda, ale zajišťuje ji klub(helmy, ceny, moderátor, malí kluci hokejisti...). Za to mu patří dík. Je to lepší, jak námi původně navrhovaný formát,že vše bude dělat FC. jediná aktivita od fc je v současné podobě soutěže to,že já osobně sháním soutěžící-zatím z řad FC HCO (aby z toho členství taky něco měli :-) ). V poslední době se stalo hodně pozitivních věcí-Radegast soutěže, malí hokejisti o přestávce, autogramiáda, pivo s hráči... To je super a jsem rád, že se to ve vedení prosazuje, za to můžeme být rádi. Konečně nějaká větší aktivita k veřejnosti (i předtím nám pomáhali s různými věcmi,ale nebylo to tak vidět, jak teď). Zkuste si to srovnat se stavem před rokem a půl. Takže velký dík vedení za posun v přístupu k fandům v tomhle směru. Druhá věc je ta akce se sponzorama. Já s Otou dnes budeme věc řešit s vedením HCO a zjistíme, v čem je problém. To pak s týmem redaktorů Fan-zone probereme a vysvětlíme si situaci. Zbytečně bych to nezveličoval, jen si to vysvětlíme a pak vám všem dáme zprávu, o co vlastně šlo. hlavní věc je ta, že už v článku výše zaznělo, že napsat sponzorům je akce týmu redaktorů fan-zone bez podnětu FC HCO. Což si myslím, že je dobré zmínit. Fandy to zajímá a je to právo novináře klást otázky. Nicméně vedení FC to neorganizovalo, protože o tom nevědělo. Kdyby jo, tak bychom to asi napřed konzultovali s klubem,ale to už je fuk a jdem to s Otou pořešit dnes. Ať žije MORA
Houz
ultranate
10 let
takže... pro mě bylo trochu překvapující, že se někdo mimo klub pustil na tak tenký led jako je sponzoring klubu.. ale když už se stalo a druhá strana (tedy sponzor) s tímto souhlasí, nevidím sebemenší důvod proč by měl někdo z klubu vinit FC z nějakých problémů způsobených klubu. to je totální kravina. a mezi námi, který sponzor co dá peníze nechce být vidět?? musí to být buď magor nebo nevím co... jinak je jasny, že se klubu tato aktivita nelíbí, je vidět že stačí zvednout zadek nebo telefon a dá se leccos zjistit a zařídit.. do jisté míry bych já jako sponzor chtěl být za svoje peníze vidět co nejvíc a sám bych to i od klubu vyžadoval. co se týká spolupráce FC a HCO např.se soutěžemi apod.,je to podle mě společná akce, která vzešla z jednání mezi FC a HCO.. je příjemny když jedeme na výjezd a tam třeba aspoň polovička lidí dostane od klubu lístek.. nikdo nečekal zázraky a já jsem třeba rád za ten stav který tu dnes je (nebo byl - je otázka co klub podnikne dál), protože to co se tu dělo, nebo spíš nedělo, ještě nedávno... trochu úsudku by to občas chtělo..
ultranate
jandic
10 let
jerry:A kdfo ti to řekl?Co já vím, soutěž dělal klub, fanklub vždycky jen dodal lidi, jedou i mně, Ale moderátora, ceny, přilby a všecko ostatni zařídil klub.
jandic
Jerry
10 let
jandic: Omyl. Přestávkový program dělá FC sám, s tím nemá vedení klubu nic společného!!! A to je dost problém, nemyslíš??
Jerry
Milhaus
10 let
jandic to co se tu děje od začátku téhle sezony ok,ale tohle se všude dřiv dělo pár let dozadu!!!zeptej se kluků ve fc jak to bylo s přestávkovym programem
Milhaus
jandic
10 let
Tom.M: Ukaž mi jeidnej prvoligovej klub ,ktery by dělal pro fanoušky víc než letos Olomouc? Maximalně tak ustí,jinak žádnej. Soutěží tuna, každej zápas přestávkovej program, autogramiády, posezení s hráči v hospodě,novy stranky...
jandic
Tom.M.
10 let
Souhlas s váma:) připadá mě že vedení HCO jsou hajzlové!!!Jinak dobrá fotka Kometa:Slávie alespoň jde vidět příklad jak se dělá hokej:-)) jo jo tady s marketingem je to špatné:(((
Tom.M.
Totti
10 let
Souhlasím s váma.
Totti