PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Kohouti prodlužují sérii vítězství

11. února 2008 napsal moravak7 Žádný komentář

Před utkáním v Jihlavě měla MORA 7 zápasů venku bez ztráty bodů. Na tuhle sérii se chtěli hráči Olomouce navázat utkáním na Horáckém stadioně v Jihlavě, kam se od otevření pokladen hrnuli postupně i olomoučtí fans, kterých se nakonec v kotlu sešlo zhruba 50-60.

Do utkání vstoupila lépe MORA, ale Žajgla, Brančík ani Nedbálek nedokázali své šance zužitkovat. Na druhé straně zahrozili i domácí, ale Žigárdy puk za své záda nepustil. V 7.minutě dostali hosté výhodu přesilové hry, na jejímž konci se do slušných šancí dostali Meidl s Nedbálkem, ale domácí klec zůstala nedotčena. Sudí Minář poté poslal na trestnou Jurdiče a olomoucká obrana měla s jihlavskou přesilovkou co dělat. Branku však nepustila a tak se do kabin šlo za remízového stavu 0:0.

Po 16-ti sekundách druhé třetiny byl vyloučen domácí Míka. Hosté však nejen že přesilovku odehráli mizerně, ale pustili soupeře do obrovské gólové příležitosti. Hanzal zůstal zcela sám před Žigárdym, naštěstí jej však nepřekonal. I poté měla obrana Hanáků plné hokejky jihlavských útoků. Krupka mířil ale jen do tyče. Ve 26.minutě se ke slovu dostala konečně i MORA. Meidl nejpve nevyzrál na Řehoře při střele hned z přihrávky, v následné dorážce trefil beton ležícího jihlavského brankaře Bordowski. O minutu později si na trestnou lavici šel odpočinout domácí Martinka. V oslabení se Jihlava dostala ke střele, ale místo branky trefil domácí hokejista svého kapitána Bakuse, ten tak s krvácejícím obličejem v dlaních opustil led Horáckého stadionu. V téže přesilové hře MORY se konečně mohlo rozsvítit červené světlo za zády Řehoře. Martin Vyrůbalík střelou od modré vymetl pavučinky domácí klece – 0:1. V dalších minutách druhé třetiny dovolila Olomouc hrát Duklu přesilovku 5 na 3, ale víc než do šance se domácí nedostali. Druhá třetina skončila za stavu 0:1 pro hosty.

Poslední část utkání začala přesilovkou domácích o kterou ji ale brzy připravil Hanzal, jenž podrážel. Ve 44. minutě se do šancí dostali Čachotský s Bakusem, ale Žigárdy dnes působil jako nepropustná zeď. Minutu nato z ničeho nic dal druhý gól MORY Peter Žajgla. Hrubá chyba mezi domácím gólmanem a obráncem byla potrestána vsetínským forwardem v barvách olomouckého kohouta do odkryté klece – 0:2. Domácí se snažili od rychlou odpověď, ale ta se jim nedařila. Poslední šance jim byla přesilovka 5 na 3, ale v té se opět vyznamenal Žigárdy !!! Čtyři minuty před koncem dostávají domácí ještě výhodu jednoho muže v poli a odvolávají Řehoře – 6 na 4. Olomouc si však už vítězství vzít nenechá a do prázdné brány od půlky zakončoval Milan Ministr – 0:3. Po této brance už bylo jasné, kdo utkání vyhraje a olomoučtí fans schovali všechny vlajky a běželi k mantinelu poděkovat hráčům. Někteří vylezli na plexisklo, ale byli z něj ihned sundáni pořadateli, protože se stále hrálo. Po utkání si oba tábory, jak hráčů tak fanoušků, náležitě poděkovali a plácli mezi sebou.

MORA tak stále drží první pozici Východní skupiny o bod před Kometou a vše má ve svých rukách. Dnes nastoupí doma proti Sareze a vítězství by Olomouci zajistilo nejen první místo, ale taky historicky nejlepší umístění v pěti prvoligových sezonách !!!

VIDEA:

Nástup hráčů

Oslava gólu

Rozhovor s fanouškem HC Olomouc

Děkovačka

Děkovačka

Zatím žádný komentář. Buď první!