PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

III. díl: Kandidát na primátora Martin Novotný (ODS)

24. září 2010 napsal Duklak 2 komentáře

Milí fanoušci olomouckého hokeje,

za několik dní se uskuteční volby do zastupitelstva města Olomouce, o čemž byste měli vědět. Proto vám Fan Zone přinášela vyjádření kandidátů na primátora tří momentálně nejsilnějších politických stran ve městě. Jako první se vyjádřil kandidát ČSSD pan Ing. Jiří Rozbořil, poté následoval kandidát za stranu TOP 09 pan Ing. Ivo Vlach. Třetího kandidáta, kterého jsme oslovili, byl obhajující primátor pan Martin Novotný za ODS. Všem kandidátům jsme položili stejné otázky ohledně zimního stadionu a hokeje v Olomouci. Jsme rádi, že nám zmínění kandidáti odpověděli, i když některým odpověď trvala déle. Po každém díle nastala někdy i ostřejší diskuze, čímž jsme nechtěli fanoušky zatahovat do politického dění, nýbrž jsme chtěli upozornit na současný špatný stav zimního stadionu a hokeje vůbec. Myslíme si, že se nám to docela povedlo.

Jako třetí se k problematice zimního stadionu vyjádřil současný primátor Martin Novotný (ODS). Na současného primátora jsme byli velmi zvědaví. Bohužel jeho odpověď přišla velmi pozdě, a proto se seriál odpovědí tak opozdil. Chtěli bychom poděkovat viceprezidentovi FC HCO o.s., který odpověď „urychlil“. Obrázek si jako vždy udělejte sami.

Třetího oslovujeme pana Martina Novotného:

Pane primátore nejhezčího města v České republice - Olomouce, chtěli bychom se Vás zeptat na několik otázek ohledně nejrychlejšího kolektivního sportu na světě - hokeje. Olomouc byla a doufáme, že vždy bude hokejové město! Myslíme si, že si takové velké město zaslouží nový nebo zrekonstruovaný zimní stadion, současný je dle většiny obyvatel ostudou města, ale to asi víte, bohužel to vypadá, že s tímto neděláte skoro nic. Na druhou stranu se pár změn udělalo, což je chvályhodné, ale nedostatečné....
Takže teď bychom se Vás rádi zeptali na následující:

1. Líbí se Vám současný stav zimního stadionu?
2. Vybudoval byste novou halu nebo byste současnou zrekonstruoval?
3. Podporoval byste více olomoucký hokej, popřípadě vstoupil byste do vedení klubu?
4. Proč jste nesplnili předvolební slib a nepostavili nový stadion?

Odpověď:

Rekonstrukci Zimního stadionu či v horším případě vybudování nového v jiné lokalitě považuji za nutnost. Současný faktický stav budovy, technický, funkční i estetický je nadále neúnosný. Měli jsme jasnou časovou představu o realizaci rekonstrukce, proto jsme v minulých letech připravili jednotlivé stupně projektové dokumentace a v tuto chvíli jsme již chtěli stavět. Projekt byl koncipován jako multifunkční hala pro hokej a další doplňkové sporty (s druhou ledovou plochou) včetně využití pro kulturní akce, zejména koncerty moderní hudby.
Bohužel v mezidobí práce na projektu došlo k vývoji v oblasti majetkoprávních vztahů k lokalitě. Jednoho soukromého vlastníka získala jak malá hala, tak i některé strategické pozemky kolem stadionu.
Jednání, jejichž zdárný konec je podmínkou pro zahájení rekonstrukce, trvají již více než rok. Z důvodu taktických, které jsou v bytostném zájmu olomouckého hokeje, nebudu popisovat průběh jednání do detailu. Obecně byla ze strany majitele v průběhu jednání vznesena řada požadavků, které s řešením zimního stadionu nesouvisí, pokud jde o vlastní prodej pozemků, nabízí pouze část a chce si nadále ponechat strategické pozemky včetně přístupových. U pozemků, které je ochoten odprodat se výsledky znaleckých posudků liší v řádu stovek procent!
Politická reprezentace, která vzejde z komunálních voleb, musí být připravena rozlousknout tento majetkoprávní problém v horizontu několika měsíců. Jde o nesmírně složitou „hru“ s mnoha variantami postupu, na kterou je potřeba být připraven. My připraveni jsme a jestli Vám připadá, že zůstávám velmi obecný, věřte, že vím proč, že je to v zájmu hokeje. Celou věc pravidelně konzultujeme s vedením klubu.

Více jsem připraven vysvětlit na osobním setkání.

Původní návrh rekonstrukce zimního stadionu, z kterého nakonec sešlo.

Jerry
10 let
A tohle je jako co??????? Vždyť řekl totání nic, ale absolutně totální. Tohle má být primátor?? Bůh nás ochraňuj, a asi ještě i někdo další, jinak nevim. Hodně mě mrzí, že nemůžu ve středu na tu diskuzi Sedmičky, protože je hokej. Tenhle člověk jenom a jenom lže, už od začátku. Mám to vyjmenovat?? Dorá tedy. 1. předvolební slib: aquapark nebude město stát ani korunu - jak to je, víte asi všichni. 2. předvolební slib: novou halu začneme stavět v tomto volebním období - jediné, co se udělalo je to, že se v podstatě zničila již vypracivaná stavební dokumentace od předchozího vedení města. 3. nehorázná lež - na stadión nelze použít dotace z EU - mně na to stačil jeden (opakuji jeden) mail na vedení KLH a ejhle, ja je možné, že v Chomutově to jde a tady ne?? Pro info hoďte třeba do googlu 'Nová hala Chomutov', už to vám bude pro potřebu stačit, mně poslali i kolik z EU dostanou (přišlo mi to dříve, než stavbu zahájili, kdysi jsem to sem snad i posílal). To zatím bude stačit, a to jsou jenom věci kolem Zimního stadionu, o těch dalších raději nemluvit (například 3. etapa rekonstrukce přednádraží, to je kapitola sama pro sebe). Chcete-li zachránit olmoucký hokej a sport obecně, vemte rozum do hrsti, ješje je čas. Sice je ho málo, ale ještě je.
Jerry
tomas
10 let
Takže jsme na tuto odpověď čekali mnohem déle než u dvou předchozích kandidátů a dozvěděli jsme se totéž (jak jsem ostatně předpokládal), protože bohužel MSP je drží v šachu, nebo si to alespoň myslí. Jediné východisko by asi bylo najít novou lokalitu a postavit novou halu. V tom případě by ale asi MSP najednou byly ochotny spolupracovat... Jenom nechápu, proč tyto odpovědi nemohl primátor dát dřív, protože to co odpověděl se dalo říct i před půlrokem, natož před pár týdny.
tomas