PŘIHLAS SE, KOMENTUJ, ZAPOJ SE!

PřihlásitNový účet

Výhra na prvním výjezdu fanoušků! Chrudim 3 : 5 Olomouc

28. září 2009 napsal Sheppard 1 komentář

Prvním výjezdem v této sezóně byl zápas v Chrudimi. Do autobusu se nakonec sešlo 35 fanoušků, ikdyž se asi očekávalo více, když se hrálo v sobotu. Do Chrudimi jsme dojeli o hodinu dříve a ještě před stadioném jsme si zařvali pár pokřiků a i chorál "dó hanáci dó". Na tomto zápase jsme se sešli se sedmi fanoušky Brněnské Komety, kteří byli v pátek na zápase se Slavií a potom v neděli jeli do Pardubic.

Zápas se hrál ve velmi útočném tempu, ale první gól nakonec vstřelili domácí, když se trefil Šéda J. po velké skrumáži před Žigárdym, který už byl při dorážce úplně bezmocný – 0:1. Vyrovnání zařídil svým prvním gólem v zápase Martin Davídek, když zužitkoval vyhrané buly od Ministra a rychlou střelou mezi betony Koutského skóroval – 1:1. Vedoucí gól Mory vstřelil po pěti minutách Petr Haluza, když využil skvělou přihrávku od Brančíka, který mu přihrál zpoza branky mimo kruhy, kde byl úplně volný Haluza a ten nedal Koutskému šanci a zavěsil – 2:1. Potěšil tím nejen Olomoucké fanoušky, ale i ty Brněnské protože je to jeden z hráčů který působil minulý rok v Kometě. Mora mohla hned na to vést o dva góly, když jel na Koutského sám Kucharczyk, ale s kličkou mezi betony nebyl úspěšný. Další gól už v 1.třetině nepadnul. Avšak za zmínku stojí opět skvělý výkon rozhodčích a to tentokrát všech tří, Chrudimští hráli v 1.tř tak aspoň třikrát v 6 nebo i 7, ale rozhodčí to vůbec neřešili.

V druhé třetině byla Mora horším týmem a v bráně Žigárdy nebyl také moc jistý, protože většinu puku stále vyrážel a dokonce málem dostal gól po střele z poloviny hříště, když mu kotouč vypadl z lapačky a naštěstí se odkutálel o pár centimetrů vedle brány. Domácí se v této třetině přece jenom vyrovnání dočkali, když potrestal chybu v obraně Mory Blažek, který po přihrávce od Šédy ujel obráncům a v samostaném úniku zakončil kličkou do forhandu po víko Žigárdyho brány – 2:2. Ve 2.tř už naštěstí žádný gól nepadnul, protože Chrudim nás přehrávala ve všech směrech a rozhodčí nás vylučovali za každou blbost a chrudimské fauly netrestali. Opět se v této třetině objevila i hra v 6, ale byla za to potrestána jen lavička Mory.

Do 3. třetiny jsme tedy vstupovali ve 4. Toho Využil Procházka, když v nájezdu 2 na 1 chytře naznačil přihrávku a využil tím žigárdyho přesunu střelou do již prázdné části brány – 2:3. Mora se ale po tomto góle nevzdala a byla v této třetině výrazně lepším týmem. Obrat mohl nastarovat Černý, který nejdříve trefil břevno Koustkého branky a v dalším střídání vytěsnil Koutský jeho střelu do protipohybu jen tak tak. Zbořila v této třetině sestřelil jeden z chrudimským obránců loktem, po kterém olomoucký útočník zůstal ležet na ledě a velmi težce se zvedal, ale tak jako v minulém zápase nebyl za tento zákrok nikdo potrestaný, takže se na rozhodčího opět z olomouckého kotle nesli nadávky, které si už vysloužil i v 2.tř. Potom už se asi rozhodčí vzpamatovali a konečně potrestali špatné střídání domácích. Všichni hned doufali ve vyrovnání a to přišlo, když Ministr nahrál za branu Mikelovy ten zkusil najetím před bránu puk do brány nějak propasírovat, ale po vyražením této střely byla před bránou velká skrumáž ve které se nejlépe orientoval Martin Davídek a svým druhým gólem v zápase srovnal – 3:3. Tímto gólem nastartoval jak obrat tak velkou radost a euforii v kotli Hostí, protože hned o minutu pozděj zase po vyhraném buly Ministra využil Bartoň uklouznutí hráče před ním a najel se skoro mezi kruhy napřáhnul a všichni už puk viděli v síti, ale vyjetý Koutský jeho střelu vyrazil jen před sebe, kde byl hrdina dnešního zápasu Martin Davídek a ten jen udělal pár kroků a dokonal tak Hattrick – 4:3. Chrudimští byli hned na to vyloučení za dašlí faul, avšak hráč si na trestné moc dlouho neposeděl, protože hned po Polodnově vyhraném vhazování zkusil střelu od modré Alexandr Lhotský a ta prosvištěla Koustkému mezi betony a tím potěšil velmi i Brněnské fanoušky, protože byl v minulé sezóně velkým oblíbencem Brněnského publika – 5:3. Po tomto góle už probíhali oslavy v Kotli Mory naplno, ikdyž bylo ještě do konce 4 minuty. Skoro po buly byl opět vyloučen hráč Chrudimi a na 4 minuty čímž už ukončil veškeré šance na nějaký kontaktní gól a srovnání. Tento stav tedy už vydržel dokonce.

Hráči byli za výhru velmi rádi a kromě klasického zvedání rukou také přidali sjetí ledu. Dvojice Davídek-Žigárdy pak ještě udělali něco pro diváky, když se Žigárdy rozjel a „urazil“ Davídkovy hokejku, který ji držel jako závoru. Po odjetí hráčů do kabin jsme ještě řvali pokřiky jak naše tak i Brněnské, protože i oni celý zápas s nami fandili, a tyto pokřiky řvali i ti kteří Kometu moc v lásce nemají. Po tomto jsme tedy nasedli do autobusu a vydali se zpět do Olomouce. Kdo na tento výjezd nejel tak může litovat, protože to byl jeden z nej venkovích zápasů co jsem viděl, hlavně ta koncovka!

beretto
11 let
žigas dělal bolta :-)
beretto